| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU :* Am trecut in clasa a 9-a si am intrat la profilul Turism si alimentatie si as vrea sa stiu care sunt materiile de baza! Help meee :* Urgent Scz categoria

Răspuns Câştigător
| irinnnnnaaaaaa a răspuns:

Buna. Vei face 3 ore de romana, 3 mate, 2 engleza, 1 franceza ( 9-10, in a 11a faci cate 2 ore ), vei face module (specialitate ) sunt 8 module asta incuzand si practica, iar in rest vei face cate o ora de religie, sport, si alte materii si in a 9-a faci antreprenoriala, in a 10 a faci psihologie, in a 11 a faci economie si in a 12a inca nu stiu ca acum urmez laughing. Astea sunt materiile bune, cel putin astea le fac eu. Succes bobocico :*

5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Bănuiesc că te referi la specialităţi : Bazele restauraţiei, Organizarea activităţii unităţilor de alimentaţie şi turism, Igiena şi securitatea muncii în turism şi alimentaţie.

Toate cele bune.

| Ajutatorool a răspuns:

Pai, Poiana Brasov si Shaorma "La Grasu".

| Girl555 a răspuns:

Diriginta sau dirigintele o sa va intrebe pe ce ati dorii sa mergeti (gastronomie sau turism ) iar majoritatea se va opune minoritatii. dar oricum M1 (gastronomia), M2 (servirea ) m3 (igiena, dar asta doar in clasa a 9 ) si a 10 ramane doar m1, m2 vei face cam 3 ore de romana si 3, astea sunt cele mai "importante " clasa mea a ales gastronomia (bucatar, ospatar ) Sa stii ca e destul de frumoas in unitati, succes

| miruna854 a răspuns (pentru Girl555):

Multumesc mult chiar m-ai ajutat :*

| Girl555 a răspuns (pentru miruna854):

Nu ai pentru ce! :*:*