| DeuMăi a întrebat:

As vrea sa am si eu apendicita..de la ce se face? ...si vreau sa stau in spital cat mai mult timp...cum as putea realiza aceasta dorinta? ..pliss nu radeti(scuzati categoria e cea mai >vizionata)big grin< multumesc

15 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ai probleme la mansarda? Cum sa vrei asa ceva? Se poate muri din asta.

| DeeaMarry a răspuns:

Nu poti, nu ai ce face pentru a-ti realiza aceasta dorinta. Apendicita este cauzata de depunerea unor resturi in apendice. Nu poti controla acest lucru. Cand se intampla, se intampla.
Daca auzeai la stiri de fata aceea care a murit din cauza anesteziei facute la operatia de apendicita, nu cred ca iti mai doreai sa ai si tu.

| Chriis a răspuns:

Ma. Pe bune acum. Daca nu va place intrebarea ei, nu raspundeti. Nu aveti dreptul sa o jigniti. Ce dracu? straight face Daca nu aveti un raspuns pentru ea, nu comentati;]. Deci. Draga Diana. Doar stii ca e greu cu apendicita, ai fost langa mine in spital si ai vazut. straight face Si asta s`a intamplat acum 1 saptamana. Deci. Doare exagerat de tare si nu mai poti sa faci nimic. Deci... Nu inteleg de ce vrei tu in spital, desi imi zici in contiinuu de asta de ceva timp. Eu zic ca acasa, e mult mai bine. Ai confort. Ai vazut ce naspa ai dormit cand ai dormit cu mine la spital straight face Deci. Stai fata acasa laughing) Pe mine si acum ma mai doare operatia desi a trecut o saptamana si 2 zile de cand m`am operat. Lasa. Mai bine fii sanatoasa. laughing

| Auslesse a răspuns:

Pe bune, a innebunit lumea! ..Auzi la ea, vrea apendicitalaughing
vezi ce vrei, ca s-ar putea sa ti se indeplineasca!laughing

| Ovydiw a răspuns:

Ce cauzeaza apendicita?

Cauza acestei afectiuni poate fi, in multe dintre situatii, obstructia cavitatii organului din cauza unei proliferari limfatice stimulate bacterian sau din cauza unui mic corp strain (samburi, seminte).

Aceasta provoaca o crestere a presiunii din interiorul organului, o tulburare a circulatiei sangelui din peretii organului si inflamatia acestuia ce poate evolua in lipsa tratamentului corespunzator pana la perforatie (peritonita).

| Oana92 a răspuns:

Eu am fost operata de apendicita si crede-ma ca nu ai vrea sa treci prin asta, degeaba se zice ca e o operatie banala ca e dureroasa si in plus daca doctorul nu e prea priceput poate sa-ti atinga ovarul si sa te nenoroceasca, sau sa-ti greseasca anestezia cum au facut in cazul meu...
de ce iti doresti asa ceva? consulta un psiholog, serios vorbesc...

| Stephh a răspuns:

Doamne straight faceSerios?straight face.De ce ti-ai dorii asta?straight face

| wallent1n a răspuns:

De ce ai vrea asa ceva?

| xRobert93 a răspuns:

Vino ca te bag eu in spital ca doare mai putin... doamne ce intrebari stupide.

| DeuMăi explică:

Copii facuti la eprubeta eu am pus intrebarea asta pentru cine vrea sa raspunda calumea nu pentru handicapati prostii....frate nu`ti place intrebarea mea nu raspunde si terminati cu injuriile mi-ar place TPU sa va ia conturile....cat m`as bucura.

| DeuMăi explică:

Vede-ti-va de viata voastra si nu va mai bagati in a mea daca nu va intereseaza:@

| Dennnn a răspuns:

Ce stupida esti. straight face crede-ma nu vrei sa ai apendicita straight face

| Auslesse a răspuns (pentru Dennnn):

Las-o in pace, ca nici nu stie pe ce lume traieste! cum sa-ti doresti sa ai apendicita? sunt atatea cazuri esuate.

| Kara_2955 a răspuns:

Sa stii si tu ca poti muri in orice operatiewinking. Indiferent ca e la creier, la inima, la oase sau e operatie de apendicita.
In spital stai mult doar daca ai complicatii.winking
Si o sa tii un regim drastic nu stiu cat timp. Draguta daca vrei sa scapi de scoala, mai bine mananca (scuze cacofonia) cretaoh go on. Ce naibii aveti in capu' ala de va doriti asa ceva?! straight face

| Kiss_Lorena-Anca_1993 a răspuns:

De ce vrei sa ai apendicita? Sa scapi de scoala?