| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa imi incep viata sexuala. Am 19 ani si am o relatie serioasa de 1 an! As vrea sa incerc dar mi-e frica,nu de chestia ca cica doare ci de parintii mei. Sunt de alta religie si in special maicamea are niste idei si reguli foarte stricte cu privinta la mine. Mi-a si spus ca daca imi incep viata sexuala inainte de casatorie nu o sa-i mai pese de mine si parca m-a infricat. Eu as vrea, sunt destul de mare pentru chestia asta si parca simt nevoia atunci cand sunt cu iubitul meu.Ce sa fac? Nu pot sa port o discutie cu ea despre asta pentru ca nici macar nu ma asculta! Si chiar daca as face-o ea nu ar avea cum sa afle dar parca m-as simtii vinovata fata de ea...Nu stiu ce sa facstraight face

Răspuns Câştigător
| cristimihailov a răspuns:

Buna,

E destul de greu pe partea asta. Pentru ca virginitatea ar putea reprezenta (in conceptia mamei tale) o chestie de mandrie personala in comunitate.

Asa ca aici o sa ai ceva mai mult de lupta. In general, incearca sa devii independenta financiar.

Ar mai fi o chestie, dar e mai scumpa, etc, si va trebui sa intrebi si un doctor daca este posibila o operatie de reparare a himenului la nevoie si in ce conditii se face.

10 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Dacă o faci și speri să nu afle mă-ta, nu vei fi niciodată destul de relaxată încât să-ți și placă. Iar ca s-o faci doar de dragul amicului, ne se merită!
Așadar, până nu ieși definitiv de sub tutela părinților, nu ai ce face - rămâi virgină. Sau faceți sex oral (69), manual etc.

| Alcyon a răspuns:

Incearca sa devii independenta dpdv financiar. La 19 ani esti majora si ai putea sa-ti cauti un loc de munca. Pentru inceput multumeste-te cu ce ti se ofera (si posturi mai prost platite, de chelnerita, receptionera etc). Cata vreme esti intretinuta de parinti, nu ai libertatea de a face ce-ti place.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ia intreaba pe mama ta, tot asa s-a intamplat si cu ea, a stat virgina pana in noaptea nuntii? Nu prea cred, stie ca ai prieten, te intrebat despre el, despre religia lui, despre familia lui? A propos, il felicit pe prietenul tau pentru intelegerea de care de dovada.As vrea sa-mi raspunzi daca se poate

| Florinapopica a răspuns (pentru anonim_4396):

Da m-a intrebat, a fost si la mine acasa dar nu-i prea place de el, cica e prea copil pentru mine. Si am incercat sa ii explic ca ma iubeste si ca ma intelege dar nu am cu cine...

| Alcyon a răspuns (pentru anonim_4396):

Pun pariu ca maica-sa a fost virgina. Am avut si eu niste colegi care erau protestanti si era tragedie mare daca faceau sex inainte de casatorie. In general se casatoresc numai intre ei si-s foarte stricti.

| anonim_4396 explică (pentru Florinapopica):

Numai mama ta are o vorba de spus in casa aia, de obicei tatal ia apararea fetelor

| anonim_4396 explică (pentru Alcyon):

"Mare manipulare se poate face cu religia asta, si vai celor care-i devin sclavi"
DoarUnOm
(un neamt de origine germana)

| Florinapopica a răspuns (pentru anonim_4396):

Mda...Asa e

| mateicoca a răspuns:

Just do it

| xFaBu a răspuns:

Religia e de vina, voi pamantenii... viata asta de sobolan