| rebeca2001 a întrebat:

Ascultatimi povestea...am 11 ani si ma numesc rebeca! Am o prietena, emma si am fost acum 1 saptamana la o petrecere la o prietena acolo a venit un baiat care e nou in cartier ea a inceput sa fie cu el(tot 11 ani are si ea) dar el are 14 ani. ea este prietena mea, iesim in fiecare zi afara in parc la scoala mergem impreuna dar numai mergem si numai facem totul la fel! o vad in parc cu el pe banca sarutandu-se luandesu in brate! eu nu vreau iubit pana la 17 ani deoarece se duce scoala de rapacryingmai nou mama ei ma pune so urmaresc si sa o fotografiez, dar nu vreau sa fac asta nu vreau sa o tradez... ce sa fac TPU? fundacrying

Răspuns Câştigător
| ViVi99 a răspuns:

Prima data poti vb cu prietena ta sa vezi ce-i place asa de mult ei la tipul asta. Nu o da pe mama ei de gol, pentru ca te vei pune intr-o postura proasta cu ea si nu e bine. Ea a avut incredere in tine si nu ar trebui s-o superi. Dar, daca nu vrei s-o tradezi pe prietena ta explica-i mamei ele sa stea de vorba amandoua, pentru ca iti este prietena, dar nici pe ea nu vrei s-o superi. Sigur va intelege situatia si puteti sa stabiliti amandoua ce este de facut pentru ca prietenei tale sa-i fie bine. Nu ezita sa vb cu prietena ta, explicandu-i ca prietenul ei poate s-o tradeze sau sa-si bata joc de ea. Sigur, prietena ta o sa-ti spuna probabil ca esti geloasa p ea, dar asta nu trebuie sa te supere, ci din contra trebuie sa incerci s-o convingi ca tipul nu e d nasul ei, mai ales daca mama ei nu este de acord cu relatia celor doi. Fi atenta! Nu trebuie sa incepi sa-ti parasti prietena in orice miscare, pentru ca asa poti sa pierzi o frumoasa prietenie. Multa bafta!

7 răspunsuri:
| ghineanamaria a răspuns:

Ce s-a schimbat lumea! Vai vaistraight face
Eu la 11 ani nici nu stiam sa ma pup.Nu mai vb de sarutlaughing
Imi statea gandu la papusi si joaca.Era ALTFEL!

| eluboy13 a răspuns:

Fa-i avansuri aluia, o sa cedeze, si astfel o sa ii demonstrezi ei ca tipul ala e de fapt un adevarat pistol cu apahee hee

| GeOrGiAnNA20 a răspuns:

Ce viata complicata ai tu la 11 ani.eu la varsta ta ma jukm cu papusile.incearca sa discuti cu ea.nu e bine ce face

| hartex100 a răspuns:

Doamne scapa lumea de prostie, ce ciuda sau ce ca ea are prieten las-o sa ii dea limbii lui ala "17 ani deoarece se duce scoala de rapa" am trait sa o aud si pe asta.

| Deyush08 a răspuns:

Ti s-a dus deja scoala de rapa daca la 11 ani tu te duci la petreceri raised eyebrows

| S333byyy a răspuns:

Pai ce zici uh trebuie poveste lunga.sh mare. daca vr multe sfaturi da add la mess sebirester :-s sh o sa te ajut cu ce sfat vr big grin

| ZiziCeci a răspuns:

Nu fa asta,prietenia este mai presus decat toate,si incearca sa ii zici si ei ca prietenia este mai presus decat dragostea,ea isi va gasi alt baiata dar o alta prietena nu cred! Incearca sa vrobesti cu ea sincer! Chiar te rog,am fost in asa o sitatzie si stiu cum e, dar totul va fi bine, va reveni totul la normal!