| anonim_4396 a întrebat:

Care este diferenta dintre: a te uda si a avea orgasm (fete)?

Răspuns Câştigător
| Danysan a răspuns:

Diferenta consta in urmatoarele privinte.
1-Cand te uzi o faci pentru ca simti o placere foarte mare sau numai cu gandul la ceva sau cineva. Udatul apare la fete si daca le place de un baiat si nu trebuie sa se maseze undeva.
2-Fetele pot avea acest lucru cand sunt foarte excitate, trec printr-un Preludiu, sunt masate acolo sau atinse de partener.
3-Daca se masturbeaza singure se pot uda excesiv, dar trebuie sa stii cum sa ajungi la Orgasm de la asta. Putin fete au Orgasm prin Masturbare.
Acum Orgasmu e ceva Unic si se Obtine doar prin act sexual la capacitate maxima. Trebuie sa faci sex ca sa simti un Orgasm adevarat.Orgasmu apare cand sunt atinse anumite puncte din Vagin, datorita ritmului crescut pe care il sustine parteneru dar si datorita unelor cuvinte rostite atunci.
Orgasme Multiple ai numai prin contact sexual si e ceva ce nu poti sa descrii.Masturbarea e de intensitate mica si provoaca Orgasm rar pe cand un Orgasm venit prin act sexual te face sa sari pe tavan de placere.Iti vine sa... Unele fete isi Implora partenerii dupa ce simt prima Oara un Orgasm sau Orgasme Multiple sa o mai faca odata. Restu nu ai conteaza o sa te convingi singur.

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru Danysan):

"Acum Orgasmu e ceva Unic si se Obtine doar prin act sexual la capacitate maxima. Trebuie sa faci sex ca sa simti un Orgasm adevarat.Orgasmu apare cand sunt atinse anumite puncte din Vagin"

Iti dai cu firma-n cap. Esti gresit informat probabil de tipe frigide.

Tocmai ca fetele se plang ca nu prea ajung la orgasm prin sexul normal si tu spui niste alea de-ti sta mintea.

La faza asta n-ai nimerit-o

9 răspunsuri:
| claudiu89 a răspuns:

Scuze, nu-s fata, dar pot sa-ti zic ca fetele cand se "uda" adica se excita...reprezinta momentul dinaintea actului sexual (fata trebuie sa se ude pentru un contact sexual placut pentru ambele parti, cunoscut ca si preludiu).

Cat despre orgasm, reprezinta finalul actului sexual, apogeul, starea de placere maxima care dureaza 30 de secunde la fete si vreo 5 secunde la baieti.

| Gabriela_Xenia_1991 a răspuns (pentru claudiu89):

Poate la prietena ta dureaza 30 de secundehappy

| Gabriela_Xenia_1991 a răspuns (pentru claudiu89):

Ma mir de ce rapunsuri citesc aici. Referitor la intrebarea ta: " udatul", cum ii spui tu, reprezinta lubrifierea vaginului datorata unor saruturi, atingeri, etc ( cum s-a mai scris pe aici) insa orgasmul este cu totul diferit. Orgasmul este diferit de la o fata la alta. orgasmul se poate obtine si fara contact sexual. totul tine de cat de frigida esti tu. Cand ajungi la orgasm pe langa faptul ca te vei uda mai rau, vei simti cum ti se contracta muschii vaginali. daca vei continua actul sexual poti ajunge la ejacularea externa-squirt.

| maximoionut a răspuns (pentru Gabriela_Xenia_1991):

Adica, sa inteleg ca la tine dureaza mai mult... tongue

| maximoionut a răspuns (pentru Gabriela_Xenia_1991):

Aici da, sunt de acord cu tine

| RAY a răspuns:

Daca transpiri esti uscat? orgasmul este punctul final, culminant al sexului

| Madayna a răspuns:

A te uda: a te excita
A avea orgasm: apogeul excitarii

| Iunona a răspuns:

Adica a te excita si a ajunge in punctul maxim de placere.