| LoveLife_9404 a întrebat:

Sall all happy As vrea sa aud si eu povestea voastra de dragoste big grin. Cea mai frumoasa primeste fuditza love struck

Răspuns Câştigător
| Pissy a răspuns:

Ne-am cunoscut acum 3 ani. De cand l`am vazut am simtit o atractie pentru el. 2 ani am fost prieteni nedespartiti. Eram ca fratii!
Acum 1 an iesisem dintr`o relatie de 4 ani (o pierdere de timp), am suferit si a fost singuru` suflet care a stat alaturi de mine.
Era tandru, intelegator si imi sufla incredere. asa m`am indragostit.
Intr`o zi frumoasa de vara ne-am sarutat dintr`o prostie.m`am lasat dusa de val si am simtit nevoia sa-l sarut.si asa a inceput povestea noastra de dragoste.
A fost frumos primele 4 luni, probabil cea mai frumoasa relatie pe care am avut`o. M`am culcat cu el si am ajuns sa-l iubesc. Dupa 6 luni,lucrurile au inceput sa se schimbe,in afara faptului ca intervenise monotonia,prietenii observasera ca ne iubim si au decis sa se bage intre noi. Au aparut certuri zilnice,din motive absolut banale,palme,injuraturi si s`au incheiat odata cu trecerea revelionului,deoarece am vorbit cu cel cu care avusesem o relatie inaintea lui. sad. A fost o despartire dureroasa, deoarece simteam ca numai vad rostu` vietii fara el. Am avut nenumarate tentative de sinucidere, ajunsesem la depresie. sad. Toata asta a durat 2 luni,pana ne-am impacat de ziua mea,cel mai frumos cadou. A venit sa ma ia de la scoala,mi-a spus "la multi ani" si m`a sarutat.
Credeam ca iar o sa fim fericiti,dar am luat`o de la inceput : lume rea,certuri, palme, injuraturi si am pus punct acum 3 luni. De 3 saptamani numai vorbesc cu "prietenii mei", ca nici atata nu`i mai pot numi, dar nu din cauza lui.e o poveste mai lunga.Momentan am renuntat la ei, cu el m`am impacat doar ca prieteni, asa cum eram acum 1 an si ne intelegem mult mai bine.Desi lumea rea si in momentu` de fata sa baga intre noi, dar cu timpu o sa ne apropiem din nou unu de altu si probabil o sa ne impacam.
DRAGOSTEA INVINGE INTOTDEAUNA!

8 răspunsuri:
| Dennys1521 a răspuns:

Nu mai stiu imi amintesc doar
ca a a avut un inceput, cuprinsul l-am pierdut
si sfarsitul a fost cel mai frumos am skpat de o ta***

| natalia_7677 a răspuns:

Am avut multe relatii dar unele au esuat din cauza lor (a baietilor) si altele din cauza mea. In urma cu 3 luni am cunoscut un tip pe chat am vb si am decis sa ne vedem,ne-am intalnit, ne-am placut, iar dupa o luna am decis sa fim impeuna. Totul decurge normal, chiar daca amicilor nostri nu le venea sa creada ca ne-am cunoscut pe net si acum sunt cam neincrezatori ca relatia noastra va dura.Eu sper din tot sufletul ca relatia se va termina in fata ofiterului de stare civila

| Deealovestpu a răspuns:

Eu cu prietenul meu cel mai bun eram in parc si am luat 2 sticle de 2 l de nestea pentru ca venea gasca si faceam proviziihee hee...din gluma-n gluma ne-am luat la bataie cu nestealaughingsticlele erau goale si am zis sa stam la soare sa ne uscam(eram FLEASCA)ne-am pus pe o pajiste din parc,nu stiu cum ne-am trezit amandoi intinsi pe iarba uitandu-ne unul la altul,dupa ceva timp de tacere m-a luat de mana si m-a sarutat,a fost asa de dulcee,probabil si pentru ca eram ff lipiciosilaughing. Dupa cand au venit prietenii nostri,au ramas fara cuvintelaughing sigur ca ne-au felicitat si unii ziceau ca erau siguri ca odata si-odata o sa se intample ceva intre mine si acel baiat,am stat o vara cu el, dupa s-a cam racit relatia, dar a fost o vara ne neuitat! :X tu ai o poveste de dragoste?

| andreea_1536 a răspuns:

E o poveste cam ciudata dat fiind diferenta de varsta dintre noi.Prima oara ne-am intalnit intr-un cabinet veterinar el fiind inca la facultate si eu la liceu.De cand l-am vazut am simtit un mic magnet intre noi si o lunga perioada nici unu dintre noi nu a facut nici un pas dar pana la urma amandoi am avut curaju sa incepem o relatie desii diferenta de 9 ani dintre noi ar fi fost motivu pentru care relatia asta sa nu dureze.Cu timpu mi-a dovedit ca ma iubeste si pentru mine el e totu asa ca am acceptat ca el sa fie primul cu care ma culc si nu as putea sa imi imaginez cum ar fi acum fara el.Mereu e langa mine si ma sustine si ma intelege, uneori mai fac si greseli dar intr-un fel anume imi arata cu ce am gresit si ma iarta.Il iubesc pentru ca niciodata nu m-a dezamagit.Parintii mei se inteleg foarte bine cu el si asta ma face fericita pentru ca mereu e langa mine.Intr-un an de zile nu ne-am certat niciodata atat de rau incat sa nu vorbim mai mult de cateva ore.Nu sti ce iti rezerva viitorul dar il iubesc si vreau sa raman cu el pentru totdeauna.

| KiDdUtZa a răspuns:

Poi ne-am cunoscut in clasa 1.De la inceput el a fost cu cea mai buna prietena a mea.Din cls 1 pana in a 7 ei se impacau si se desparteau intruna.Eu il iubeam din clasa a 4 a dar el o iubea pe cea mai buna prietena a measad.Il iubeam foartee mult si il vedeam cat sufera cand prietena mea cea mai buna il insela sau pur si simplu isi batea joc de el,chiar daca ea il iubea mult,intotdeauna el suferea asa ca, cu timpul am devenit cei mai buni prieteni si eu il ajutam mereu sa se impace cu ea, pentru ca nu vroiam sa sufere.In clasa a 7 a renuntasem la ideea ca el m-ar putea placea deoarece ea arata mai bine ca mine si el chiar o iubea.A venit si vacanta de vara (intre a 7 si a 8 a).Ei nu au mai tinut legatura si el s-a schimbat foarte mult.Cand a inceput scoala la mine in clasa a venit o colega noua si am devenit cele mai bune prietene(si am uitat sa zic ca inainte sa incep scoala eu cu ea nici nu suportam sa stam impreuna 5 min.).Si eu ma razbunasem pe ea si credeam ca ne am impacat si am rugat-o sa ma ajute sa fiu cu baiatul pe care il iubeam(chiar daca el era inca cu aceea fata, ma saturasem sa vad cum ea isi bate joc de el)si ea a vorbit cu el si a zis ca il plac.Dar de fapt ea ii zisese sa fie cu mine doar sa isi bata joc de mine si el a ascultat-o.La scoala fosta cea mai buna prietena a mea se lauda cu relatia ei cu baiatul pe care il iubeam.Si apoi am aflat tot adevarul, si am hotarat sa ii iert pe amandoi.Tot anul ne-am impacat si ne-am despartit.De fiecare data el era cu mine doar pentru a o face geloasa pe iubita luisad. Inainte cu vreo 3 luni sa terminam scoala am inceput sa petrecem mult timp impreuna(ca amici) si sa vorbim cu orele la telefon si gagicasa s-a suparat si i-a zis sa aleaga intre mine si ea si el a ales sa vorbeasca cu mine.Trecuse ceva timp(1 luna) si s-au impacat(pentru ca ea acum chiar il iubea ff mult) si pentru a se razbuna pe mine petrecea mult timp cu el si de fiecare data cand incercam sa vb cu el ea nu ma lasa.Am renuntat, pana in ultima luna de scoala cand s-a organizat o excursie in care eu mergeam cu el si ea nu.Asa ca inainte cu o zi de excursie ea a venit in fata mea si l-a sarutat, el avea ochii deschisi si se uita la mine, nu m-am putut abtine si am inceput sa plang.Am mers in excursie si am hotarat sa vorbesc cu el in continuare pentr ca pana la urma e viata lui si iubeste pe cine vrea.In excursie mi-a zis ca nu el a sarutat-o pe ea ci ea pe el si l-am crezut.Aceea zi a fost minunata,am stat tot timpul impreuna,ne-am tinut de mana,si el s-a despartit de acea trfhappy. Cand am mers la scoala el dadea in ea, o injura, ii zicea sa il lase in pace dar ea nu il lasa.Pana si la banchet se tinea dupa el si vroia sa il ia in brate dar el o refuza. Apoi nu dupa mult timp dupa ce a venit ne-am despartit dupa ce am stat impreuna 2 luni jumate.Nici nu imi spusese in fata ca vrea sa se desparta de mine(ii spusese pe mess celei mai bune prietene a mea).Am crezut ca nu o sa ne mai vorbim niciodata dar dupa o saptamana m-a sunat si mi-a zis ca si-a dat seama ca ma iubeste si incepuse sa plangalove struck.L-am iertat si, si acum suntem impreuna si sper ca o sa dureze(eu l-am iubit tot timpul asta... sper ca de data asta sa fie altfel)happy.

| ema_7712 a răspuns:

Povestea mea e lunga... si trista...

A inceput cu o prietenie … care pentru mine parca era mai mult de atat …
A continuat cu o prietenie … care nu parea a fi una…
O prietenie …. Care era formata din joc,,, certuri,, care de fapt nu erau certuri erau … o joaca
Apoi a fost adaugat putin dans …
Apoi asta a devenit ceva frumos, datorita unui om care acum nu mai e prinre noi.
Apoi pur si simplu m-am indragostit, darn u vroiam sa accept asta
Prietenia mea fata e el s-a transformat incet incet in iubire adevarata
Dupa catva timp s-a aflat ca il iubesc, a aflat si el
Cu multa emotie si teama am devenit,, prieteni,, (iubiti)
Era ceva minunat … radeam, ne jucam, ne distram invatam imreuna si ne ajutam …
Dar … vazand asta celor din jur … nu le-a convenit
Apoi … au fost cateva incercari pe care eu nu le-am trecut pentru ca il iubeam prea mult …
Si a aparut despartirea …
Ne-am impacat …
Din nou am facut o greseala … am aratat asta si,, prietenii,, nosrti ne-au trdat si au facut tot posibilul ca incet incet san e despartim …
Au reusit …
Nu am fost in stare sa pastrez aceasta relatie si sa nu ma incred in altii
Am facut ceea ce mi se spune … si cand a fost o decizie de luat … nu am luat-o eu …
Am lasat totul in voia sortii … si dupa cum trebuia sa fiu pusa din nou la incercare …
Am gresit … de 2 ori la rand, si de aman2 datile am lasat tot in foia sortie …
Parca asteptam suferinta …
Totul s-a sfarsit aici cu un,, ADIO PT TOTDEAUNA,, care nici macar nu au fost cuvintele lui …
Se intamplase la telefon
Am inchis … am sunat mai tarziu si i-am sp ce aflasem
In acea seara s-a sfarisit
Era iarna …era…
A trecut anul scolar foarte greu ….
A venit vacanta, nu ne0am mai intalnit
A venit din nou scoala
Si cu ea a revenit prietenia care aparuse in clasa a -4-a, dar asta era clasa a -8-a … ultima clasa impreuna ….
Ne-am purtat prieteneste … si poate la fel ca inainte sa se fi intamplat ceva …
Dar s-a sfarsit si clasa a-8-a … S-a sfarsit tot
Si a ramas amintirea si prietenia intre noi … dar iubirea mea nu s-a pierdut nici macar un pic si parca pe zi ce trece e mai mare … … … deocamdata … restul povestii. va urma, dar sigur … nu foarte frumos

| DariaMm a răspuns:

Totul s-a intamplat incepand de anul acesta in ianuarie. Ahh ce amintire love struck Atunci descoperisem bine taramul minunat pe care am pasit : Noua scoala love struck Acolo era var'mea in clasa a7aB. erau niste baietii. ahh =p~ asa.
Totul a inceput cand unul dintre ei a zis intr-o seara altui baiat : "Ce buna sau frumoasa e asta." aia fiind eubatting eyelashes
Apoi facand rosul de nr celui mai bun prieten al lui si plus ca venea in fiecare seara si ma conducea acasa. am inceput sa-l cunosc insa. cunoscandul si mai bine pe cel mai bun prieten al sau am inceput sa-i plac pe aman2. Of, of, of.laughing complicata treaba.
Insa eu nestiind ca aman2 ma plac. unul mai mult si celalalt asa... aproximativ gen : din plictiseala si olecutica de iubire acolo laughing)
Eu si cel mai bun prieten al celui cu care eram pe vremea aia...am devenit incet incet dintr-o joaca prieteni. prieteni buni love struck
Si acea prietenie sa transformat in dragoste adevarata pe parcurs. 4, 4, 4 luni am trait intr-un fel in minciuna certuri si uneori plangeam. doar pentru ca stiam ca totul urma se se sfarseasca. apoi fiindca acel baiat m-a inselat am vazut realitatea si m-am despartit e el. dupa 4 luni. si totusi imi pare rau ca l-am iubit. chiar daca putin.
Dar n-am ramas singura. eu si cel mai bun prieten al sau. am devenit iubiti. si povestea inca continua love struckx

| LoveLife_9404 explică:

Imi plac toate povestile voastre. da, am si eu una. Incepe acum 3 ani cand eu aveam 14 ani pe vremea accea ma jucam ceva joc si m-am imprietenit cu un baiat dupa ceva timp mi-a cerut adresa de mess.Bun am vorbit si dupa ceva timp am aflat ca suntem din acelasi oras...ok cumva, el, a reusit sa ma convinga sa ne intalnim. La inceput eram niste simpli amici dar, faza a fost ca aman2 am terminat clasa a 8a si... am mers la acelasi liceu, de atunci am inceput sa vorbim mai mult si dupa 1 luna m-a intrebat daca vreau sa fiu cu el am spus ca ma mai gandesc. Ziua urmatoare m-a intrebat daca m-am mai gandit la ce m-a intrebat eu am spus ca vreau sa fiu cu el. El a fost primul meu prieten si inca mai este si sper sa nu ne despartim. Ori cum ne intelegem bine chiar daca mai sunt mici certuri ne impacam repede, nu putem sta mai mult de 1-2 ore supara-ti unul pe celalalt. Parinti mei sunt de acord cu reletia si parinti lui la fel. Avem multe planuri de viitor si sper sa putem si sa le realizam love struck. (scuze daca am facut greseli de ortografie sau de exprimare da m-am cam grabit )