| ilov3y0u a întrebat:

Care e povestea voastra de dragoste? Cea mai emotionanta primeste fundita.

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna,la mine totul a inceput cand aveam eu 13 ani.Eram cam naiva si n ustiam ce inseamna dragostea.Intr-o zi de primavara,m-am dus cu o prietena la o fosta colega de-a mea si m-am dus la ea pe strada,am stat si am povestit cand deodata a venit el; S-a uitat la mine si mi-a zambit, mi-a zis ca sunt frumoasa iar eu fiind foarte timida stateam cu capul in pamant, el avea atunci 18 ani.M-am indragostit din prima clipa de el si de ochii lui verzi.Mi-a placut mult felul lui de-a fi si in fiecare zi am inceput sa merg pe strada lui doar ca sa il vad, cu pretextul ca merg la acea fata.IMi placea ca stia sa glumeasca, era de treaba si stateam seara mai multi si el era in centrul atentiei.Eu tot mergeam sa il vad,el tot glumea cu mine si ma conducea acasa seara cand plecam de pe strada lui, eu nu eram asa timida de fel cu altii, dar el m-a vrajit.Atunci prietenele imi ziceau sa nu mai visez la el ca e genul vagabond care numai profita de fete si ca nu ma merita ca sigur doar si-ar bate joc de mine, el atunci umbla cu mai multe fete nu a avut nicio relatie serioasa, mergea la discoteci si nu a iubit cu adevarat.Atunci eu am zis ca nu e de mine.El ba ma lua in brate, imi facea complimente, ba nu ma baga in seama si vb cu altele si atunci m-am convins ca nu e de mine.El mi-a cerut apoi prietenia de vreo 3 ori dar l-am refuzat desi il iubeam, pentru ca imi ziceau alte fete sa nu accept sa fiu cu el.Credeam ca va fi ceva trecator dar nu a fost asa, nu a fost doar o indragosteala simpla.El vreo 2 ani a fost plecat prin strainatate, tot venea la 3 luni,ba venea ba pleca,ma suna de dincolo desi nu eram impreuna si desi stiam ca nu tine la mine, ceva tot avea pentru mine eram mai speciala si ii placea ca eram diferita de altele, eram cuminte.Cand venea in tara ma suna sa ma vada si ma privea mereu cu drag dar credeam ca nu are rost sa fiu cu el. Aveam 15 ani cand el a venit de dincolo definitiv in tara si atunci ma tot cauta sa fim impreuna, pana la urma am acceptat desi nu aveam mari sperante, oricum eram inebunita dupa el.Asa ca am inceput relatia.Un an de zile a fost asa mai aiurea ca ba ma cauta si ne vedeam,ba umbla cu prietenii la discoteci si nu ma baga in seama, am suferit mult atunci, simteam ca nu ii pasa de mine si nu credeam sa fie ceva serios.Deci,un an a fost asa aiurea ca am ajuns sa umblu pe strazi de nebuna sa il vad si ne vedeam doar asa din intamplare. Aveam 16 ani, cand am inceput cu totul altfel de relatie.M-a cautat de craciun sa petrecem craciunul impreuna.Eu am acceptat si de atunci totul a fost un vis.L-am facut sa ma iubeasca,incat a renuntat la stilul sau de viata si am inceput sa ne iubim la nebunie, Ma cauta zilnic, ma suna de 20 de ori,am petrecut momente incredibile,zilnic amandoi impreuna,ne stiau toti cat d emult ne iubim,iesiri impreuna,dormeam la el,orice sarbatoare o petreceam impreuna, cadouri, etc. Dupa ce am inceput o rel.serioasa,dupa 3 luni m-am daruit lui,totusi ma temeam ca ma va lasa ca doar asta a vrut si de aceea s-a purtat asa frumos.Dar n ua fost asa, din baiatul rau, s-a tranfsormat in cel mai iubitor si tandru om.2 ani de zile am avut o relatie de vis, de la 16 ani pana acum cand am 18 ani, el are 23.2 ani am trait o poveste frumoasa,in care nu exista zi in care s anul spuna te iubesc,cu familia si prietenii ma intelegeam super, ne-am facut planuri de casatorie, deci o relatie perfecta ce sa mai zic.Am trecut prin multe impreuna si ne-am iubit enorm.Ai mei nu ma lasau cu el si ne vedeam o perioada pe ascuns ca ziceau ca nu e de mine,dar tot nu am renuntat unul la altul,apoi au acceptat realitatea.M-a iubit si ma iubeste,stiu asta,dupa ce m-am daruit lui, ma iubea pe zi ce trece tot mai mult, niciodata nu s-a purtat urat cu el si in 2 ani de cand am inceput serios,nu a fost o zi in care sa nu simt iubirea lui,dac ane mai certam,eu eram aceea care il provoca, si nu putea sta fara mine, daca ne certam dupa 2 minute ma suna sa vb cu mine si sa ne impacam si ma chema imd la el sau venea la mine.Nu pot descire in cuvinte si ar fi multe de zis dar nu pot sa detaliez asa mult, prin cate am trecut si cate am facut impreuna.
Am trecut prin multe incercari si acum trecem printr-o incercare foarte grea...de 3 luni e la inchisoare si simt ca mor.Mi-e greu sa spun acest lucru, sa ma destainui asa, dar intr-un fel ma descarc.Nu a facut o fapta grava dar o simpla prostie facuta mai demult, ca a condus fara permis, ne-a separat.Eu totusi am ramas alaturi de el, l; uptam pentru iubirea noastra, in aceste 3 luni am mers la el in vizita,ma suna cand poate si ne trimitem scrisori,ne iubim mult si desi e acolo eu il astept,desi ma paste cam mult timp de asteptat eu tin la el si el ma iubeste si nu are cine sa ne desparta,cand va veni ne vom casatori, desi altii poate ma judeca ca sunt inca cu el, dar el a fost pentru mine pers.care m-a invatat sa iubesc, m-a respectat si cu mine s-a purtat impecabil.
Acum sufar si am lacrimi in ochi, ca nu pot uita acesti 2 ani de iubire maxima, 2 ani infara de cat am mai fost si inainte, dar 2 ani in care am invatat multe lucruri bune de la el si ma sfatuia numai de bine. Orce ar fi il astept oricat,cam lunga povestea mea dar ar fi multe de zis, insa nu pot sa spun atatea detalii, il iubesc mai mult ca orice de pe lumea asta.

9 răspunsuri:
| bebelotz a răspuns:

Mai mai mai ce rautaciosi mai suntem. Da lasati oameni buni pe fecare sa vb despre orice vor ei. daca ea a avut placerea sa intrebe si ele sa raspunda e ok, care e problema voastra?

| Dumnezău a răspuns:

Buna.Eram in Ajunul Craciunului in cimitir.Singur.Cu sangele ridicandu-mi-se catre cap, netemator.Era ora 23, exact inainte de Craciun. Ajuns in cimitir, mi-am mai pus inca un rand de sube si blani de foca pe mine, din cauza frigului patrunzator de -45 de grade.Sticla de jinars o aveam in buzunarul celei de-a patra sube.Am tras o dusca.Am mers la captul cimitirului.Atunci am scos din jobenul roz inalt de jumatate de metru ce-l aveam pe cap un iepure albastru sifilitic.Era mort si eviscerat, fara mate sau ochi.Il intind pe un mormant in care vazusem poza uneia care decedase la 24 de ani, in 1765.Era buna. Extrem de buna pentru acea perioada.Ii da clasa lui Britney in orice ora.Am scos din fiola de pantaloni un amestec de cianura veche de optzeci de ani,sange de evreu, venin de sarpe-clopotel si transpiratia lui bunica-miu, de pe vremea cand ii daduse vecinului Gyorgi o sapa in cap acum 40 de ani.Amestecul l-am turnat pe pamantul de langa mormant,si am inceput o incantatie.
Incantatia continea diverse chemari,sumonari, si conjurari in dialectele Farsi si Urdu(afgane), vikinga antica si sanscrita.In acest timp,iepurele era absorbit de pamant si se contopea cu acesta. Dupa un minut, din pamant a iesit o maxima bunaciune, sa moara Pulifrici! Era extrem de buna.Atat de buna incat si tata lu' Dumnezoo, bunicu' lu Christos ar fi urlat de placere.Era goala si toate lighioanele,viermi, miriapozi, greireasi de 40 de kilograme se scuturau pe mladiosul sau trup. Avea un par alb spre albastru,cu varfuri despicate atat de epic,incat te faceau sa-i saruti parul si sa ramai cu el in dinti.S-a apropiat de mine si a inganta ceva in peruviana, dialect pe care intamplator, il stiam.Ne-am sarutat,iar intregul ei trup se ingemanase cu al meu, viermii rozandu-ne rotulele si muschii aductori, incat simteam betia si frenezia acelei nopti.Am folosit jinarsul pe post de lubrifiant,caci era cald si duios in acel necrutator frigalau. Dupa noua luni, copilul nostru, Pulifridolanjinizilla se nascuse.Era ciclop,dar nu mai conta, caci amandoi il iubeam. Avea un ochi stramb dar il iubeam, caci eram familia perfecta.Si asa traim fericiti si acum alaturi de majordomul nostru,Kressien(a fost si majordom la curtea curvei penale de Anne Boleyn baitaul, e respectuos si priceput) si familia acestuia de khelonieni asasini, asa cum li-e neamul.Anul este 1975.Ma trezesc.Pace si iubire macsima!

| Dumnezău a răspuns:

@Jelli: Iti trimit prin posta cele sapte caiete care le-am umplut cu povesti despre adolescenti instabili,crime pasionale,extraterestri carora li se aprind talpile dupa pamantence tarancute,puscariasi nevinovati,oameni dezamagiti, un nebun care face schimb de vieti cu aia dupa care e innebunit, povesti tulburatoare si sfasietoare si ineptii comico-sado-masochistice! Sa vedem ce spui apoi despre asta.winking

| Dumnezău a răspuns:

@Jelli: Cu fantezii sadice doar cateva dintre aventurile Pulifriciului Magnific, la fel de magnifice ca personajul.Deci,ai dori sa scrii si tu si sa intri in club?batting eyelashes

| melynda a răspuns:

Am fost 3 ani jumatete impreuna. ne'am despartit si la 3 zile dupa el a plecat in strainatate. un an nu am mai vb nu am mai stiut nimic unu de altu. ceea ce el nu a stiu a fost ca eu am ramas insarcinata. cand a aflat, baieteleul nostru avea deja 4 luni. s-a intors la mine. dupa 2 saptamani ne'am logodit... ne gandim si la o nunta pe viitor dar deocamdata santem pre tinerihappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intelegeti naibii odata pentru totdeauna: TINE DE INTIMITATEA FIECARUIA! De ce va intereseaza trairile noastre intime? Cum spunea un prieten: Cand am fost la baie nu vrei sa stii? Si cat am stat?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@ArbeitMachtFrei, ce imaginatie. Minunat, rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@ArbeitMachtFrei, daca sunt si fantezii sadice chiar sunt interesata. Ai? Vreau sa ma inspir.

| Andrei_8080 a răspuns:

E complicat