| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU, ce prezervative recomandati pentru un diametru mai mare a penisului? Noi am incercat Durex clasic si Durex pleasure me care au diametrul de 56 si sunt prea mici, au intrat foarte greu si se vedea ca-l strange foarte tare.

7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Trebuie sa o masoare, si sa si ia după dimensiune, exact ca la haine sau pantofi.

| anonim_4396 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Si de unde ia dupa diametru ca am vazut ca majoritatea au 52-56 si exista si un 57 la durex dar nu se gaseste nicaieri.

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai, cauta-l pe ala de este 57, ori vorbeste cu prietenii tai mai putin dotati care se dau cocosi si-si cumpara 57 ca sa arate farmacistei ca ei au pensiul mare. De aceea lipseste din farmacii, nu ca ar fi toata lumea cu organul gros.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru anonim_4396):

Asta nu stiu.

| corbulalbrosu a răspuns:

- Pleasuremax 195 66/54
- Elite, Extra Safe, Featherlite, Performa, Select Flavors, Tingle 205 63/52
- Avanti Ultima 205 63/52
-Comfort XL 251 63/54 Cam acestea sunt modelele din gama Durex care se fabrica cu largimea de peste 60 de mm. Primul numar din 3 cifre reprezinta lungimea prezervativului iar latimea este reprezentata prin numerele din 2 cifre (latime max/latime min.) Consider ca cel mai indicat loc unde ar trebui sa cauti ar fi farmaciile. Succes!

| anonim_4396 explică (pentru corbulalbrosu):

Unde le-ai gasit dimensiunile? La cele care le-am gasit dimensiunea tot 56 e specificata. straight face

| Emilian65 a răspuns:

Daca marimea 56 nu este buna pentru penisul iubitului tau, incercati o marime sau doua mai mare.