| Razvann97 a întrebat:

Prezervativele durex au diametrul NOMINAl de 52 mm - 56 cm. Sunt si mai mari, si mai mici, dar nu asta conteaza. Vreau sa-mi cumpar prezervative, avand in vedere ca imi voi incepe viata sexuala, dar nu vreau sa fie prea larg, nici prea stramt. Daca este larg, exista riscul sa scape, sa alunece. iar daca este prea stramt, exista riscul sa se sparga. Acum. eu va intreb pe voi, cum sa calculez acest diametru nominal? Diametrul simplu este de 3, 7 CM. Mi-am aflat circumferinta si am impartit la 3, 141 si am ajuns la un diametru de 3, 7 cm. Ideea e ca asta e diametrul meu, pe cand diametrul NOMINAL al prezervativelor durex este de 52 mm. Cum aflu eu ce prezervative as putea sa cer la farmacie? Marimea penisului meu este de 15 cm. Ce ii cer farmacistei? Ce inseamna diametru NOMINAL? Cum il aflu?

3 răspunsuri:
| Țoglă a răspuns:

Poți să folosești și prezervativele din comerț...este mărimea medie pe care o ai și tu.
Vezi de Love sau Durex

| Razvann97 explică (pentru Țoglă):

Cele din comert nu pot fi vechi? Astfel. sa se rupa mai repede?

| Andersann a răspuns:

Nu prea ii poti cere o marime anume ...ai putea totusi sa ii ceri marimea " M "