| cristinicabossandboss a întrebat:

Cum imi dau seama daca un biaiat ma place? Dau funda

Răspuns Câştigător
| kar1GaNNN a răspuns:

Incearca el sa te faca sa razi prin orice fel de mijloace, spunandu-ti glume, bancuri, facand aluzii spirituale sau chiar putin prostesti?

Incerca sa te atinga in vreun, de exemplu jucandu-se cu parul tau, atingandu-ti "intamplator" mana cu mana sa, aplecandu-se asupra ta, impungandu-te, gadilandu-te, prinzandu-te de mana, sau chiar impingandu-te ori lovindu-te, desigur, in gluma, prieteneste?

Iti zambeste mereu, rade la glumele tale, cu toate ca nu sunt mereu tocmai reusite?

Miroase placut (sa speram ca foloseste un spray sau un aftershave de buna calitate) mereu cand iti este alaturi sau, mai mult decat atat, ori de cate ori te intalnesti cu el, pare sa fie imbracat cu grija si sa aiba parul cumva aranjat (chiar daca si-l ciufuleste cu stil sau intentie)?

Se poarta uneori ciudat ori prosteste pentru a-ti atrage atentia?

Nu vrea sa fie vazut impreuna cu tine, astfel incat alte persoane, mai ales prietenii sai sa nu creada ca ii place de tine?

Se comporta ciudat ori stangaci in preajma ta, mai cu seama dupa ce cineva l-a intrebat direct daca ii place de tine?

Incerca sa initieze o conversatie cu tine, facand apel la introduceri stangace precum "Buna", "Ca mai faci?", "Care-i treaba?"?

Pare sa devina gelos atunci cand stai de vorba cu un alt baiat sau ii acorzi acestuia o sporita atentie?

Se ofera adeseori sa te ajute la lectii, referate, sa iti care lucrurile, sau sa faca orice altceva pentru tine?

"Foloseste un diminutiv al prenumelui tau cand ti se adreseaza?

Cauta frecvent sa fie pe langa tine, in preajma ta, sa petreaca mult timp cu tine, sa iti vorbeasca despre orice numai pentru a ramane langa el, ori sa inceapa sa se plimbe cu tine cu toate ca parea ca avea o cu totul alta treaba?

Iti impartaseste niste hobby-uri, pasiuni sau interese, cautand sa vorbeasca cat mai mult despre lucrurile pe care le aveti in comun?

Roseste ori zambeste atunci cand te vede sau cand un prieten iti rosteste numele in absenta ta?

Te priveste cu concentrare, si atunci cand il surprinzi ca face asta, isi coboara privirea ori si-o indreapta in alta parte.

Te suna frecvent sau iti trimite regulat mesaje pe tefon sau emailuri?

Iti face daruri sau iti cumpara lucruri?

Flirteaza cu tine sau te tachineaza?

Te priveste cu insistenta, iti surade sau iti face cu ochiul atunci cand trece pe langa tine?

Se uita direct in ochii tai cand ii vorbesti si uneori chiar se imbujoreaza?

Desi se poarta frumos, politicos, e cumva jucaus sau flirteaza cu tine, uneori devine foarte nervos, iritat sau timid?

Vorbeste despre tine cu prietenii sai?

Priveste spre tine, iti zambeste, si apoi isi indreapta ochii intr-o alta directie aparent fara nici un motiv?

Se comporta relativ normal, degajat, intr-un grup de prieteni, dar tinde a deveni tensionat, timid ori tacut cand ramane singur cu tine?

Prietenii lui par a se purta mai amabil, mai frumos cu tine, si a-ti vorbi mai mult decat de obicei?

Te intreaba amicii sai daca iti place de el?

Unii din prietenii tai sunt de parere ca lui ii place de tine?

Indiferent cate "da"-uri ai totalizat la finalul acestor intrebari, tine cont ca daca unii baieti te plac, altii tind a te place intr-o sporita masura. Cel mai important lucru este insa sa iti dai seama daca un baiat te place pentru felul in care esti tu si nu incearca sa te schimbe. De asemeni, nu ar trebui nici tu sa incerci sa-l schimbi. Mai mult decat atat, nu ar trebui sa iti schimbi visele sau obiectivele din viata din cauza sau de dragul lui. Altfel, ce rost ar mai avea relatia voastra?

O seara buna.

| MrVlad10 a răspuns (pentru kar1GaNNN):

Te pricepi, frate, nu am ce zice!

| kar1GaNNN a răspuns (pentru MrVlad10):

Da, multumesc happy!

5 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Iti poti da seama, evident, din gesturile lui, din felul cum se comporta, cum vorbeste, cata atentie iti acorda.

| corbulalbrosu a răspuns:

Comportamentul lui cand se afla in preajma ta iti poate confirma banuiala ta.In cazul in care persista incertitudinea te satuiesc sa-l intrebi in mod direct.Doar asa poti afla cu certitudine.

| Betyyy a răspuns:

Daca se uita tot timpul la tine, daca incearca sa te faca sa razi, daca te baga in seama. daca iti cere ajutorul doar ca sa fie mai aproape de tine, daca vorbeste cu ceilalti prieteni despre tine, daca in timp ce sta de vorba cu cel mai bun prieten al lui se uita din cand in cand la tine. Cam astea sunt semnele ca te place. Sper ca ti-am fost de ajutor.