| DutzaDiia a întrebat:

Cum imi pot da seama daca cineva ma place? Adica, acea persoana mi-a zis deja ca ma place, dar vreau sa vad daca si din gesturi/fapte e adevarat acest lucru. Voi cum va dati seama daca cineva va place?

Răspuns Câştigător
| Xpressurself a răspuns:

Nu ai ce sa testezi, daca te place si stii deja asta este.
cu siguranta eu nu as spune unei persoane pe care nu o plac ca o plac. este aiurea.
daca cineva te place, simti aceasta din felul in care vorbeste cu tine, felul in care te priveste si simplul fapt ca vrea sa vorbeasca cu tine chiar asta arata.
daca vrei gesturi si fapte va trebui sa petreci un timp cu aceasta persoana. altfel nu ai cum. iesiti impreuna, vizitati-va reciproc, participati impreuna la diferite activitati si cercuri de prieteni comuni daca se poate.

1 răspuns:
| mdaria a răspuns:

Da, iti poti da seama, dar iti dai seama in mod natural, adica nu trebuie sa fii atenta prea mult la detalii, pur si simplu se vede - din modul in care te priveste, felul in care vorbeste, cum se comporta cu tine in grupul de prieteni...