| ydaa a întrebat:

Hei TPUbig grin alta problema si asta e ft grava deci m-am cunoscut cu un tip pe mes si da e ftft dragut dar si mai mare ca mine neam vazut o data adica ieri si pur si simplu credeam ca ee fitos dar nu e, el e dj si e chiar super are un stil de a se imbraCa si cum arata genial! are uneori fite minore si e ft smekeer insa nu-i asta problema ...problema e ca si inaintee sa fiu cu el zicea ca nu o sa ne potrivm ca el vrea mult mai mult decat o iubita vrea sa fie o relatiee de durata. bun el imi zice mereu ca sunt copila (balivernee sa ma enerveza) dar cand vorbeste despree noi e foarte serios si el fiind mai mare ca minee vrea sa facem sex ei bine eu cred ca tin la el deoarece m-am gandit mult la el si n-am dormit toata noaptea de groaza ca no sa ramanem impreuna si mai e ceva eu am mai avut gagiki si cand mi-au cerut asta le-am dat papuci din start sau si-au loat gandu dela asa ceva (deci dc nu ii dau si lui dn nu pot?)
si nu vreau sal pierd deloc deci chiar nu vreau asta si el zice ca daca o facem o sa fie mai mare atractia dintre noi si, sa si jurat pe familie ca o sa aibaa grija ca numa va lasa si asteaa ce sa fac sa risc si nu cred ca suntpregatita si mama daca aflaa inebunestee (e exigenta si tatala fel)nu stiu cu cinee sa mai vorbesc si am putina incredere in el deoarece se vedea ieri pe fata lui insaa nu stiu sunt inconjurata deintrebari fara raspuns nu vreau sa isi bata joc si eu orCum nu arat a 15 ci mult mai mult de aia e si cu mine insa el e si fotbalist si face street dance (ceea ce fac si eu) si ce sa fac debia l-am cunoscut si deja mor dupa el nu mi s-a intamplat asa ceva pana acum (eu de obicei fac misto de baieti mai ales din scoala si e liceu de fete si multi bayetzi ma plac dar nu si eu )si el nu-i in scoala cu mine si ne cunoastem doar de pe mess da il am in lista de o groaza de timp si mor cu gandul ca ii pierd si nu vreau! sa-i zic ca da? sau nu? sau sal las? numai ganduri negre amcryingsi nu vreau sa ma dezvirginez pentru nu sunt pregatita psihic si nu vreau sa fiu considerata o tarfa sau sa-si bata joc de mine insa nu pare el asa si el zice ca singurul defect care il vede la mine e ca mi-e frica si asteaa si are dreptate ...nu stiu ce sa fac ajutati-ma ce sa-i zic cum sa fac?:! va rog mult e chiar urata treabastraight face

Răspuns Câştigător
| XoOxXo a răspuns:

De aceea nu-i poti da papucii fiindca il iubest, ceea ce este foarte logic.Doar ca sentimentul de dragoste ce-l simti pentru el nu te lasa sa-i dai papucii.Se vede ca-l iubesti. Poate ca e din motivul acela ca nu vrei sa-l ranesti. Dar vorbeste cu el totusi si despre sex, si spune-i ca prima dat sa va cunosteti mai bine si daca relatia ca tine un an sau mai mult si asa in continuu.(sa-i zici ca daca esti pregatita sa te culci cu el, fa-o dintr-un sentiment de dragoste). Dar intr-o relatie se descurca si fara sex, dar de multe ori sexul intr-o relatie rezolva toate lucrurile, certurile etc. Cand esti cu el poti simtii aia ca te leaga de el ceva si un sentiment intim.
Culcate cu el doar atunci cand esti tu pregatita pentru asta.si nu te lasa fortata si nu intra in capcana lui caci dupa ce s-a culcat cu tine poate ca sa te paraseasca(asta ne da seama caci el doar sex a vrut sa faca cu tine, nimic mai mult) pentru asta trebuie sa fii pregatit fizic cat si psihic.
deci eu am patit asa ca am umblat cu un baiat 6 zile si el a vrut doar aia de la mine (ca sa ma culc cu el) eu am zis ca nu pot sa o fac pentru ca nu-s pregatita, si in a doua zi mi-a dat papucii o zis ca asa nu va merge.si din cauza ca nu m-am culcat cu el mi-a dat papucii. dar am zis asa decat sa stie toata lumea ca nu sunt virgina mai bine ma despart de el si la timpul sa treaca, pana cand ma simt cu adevarat pregatita o sa o fac din dragoste dar asa nu pot nici eu sa-l fac.deci eu vreau sa astept pentru asta inca vreo 3-4 ani.

succes sper ca te-am ajutat.
pup.:*:*

1 răspuns:
| alinutza92r a răspuns:

1 la mana daca el a deschis subiectul asta cu sexu e clar ca nu vrea o relatie serioasa(un baiat care vrea asa ceva, ar trebui sa-l intereseze dragostea ta, afectiunea ta fata de el, ce simti pentru el, nu sa faca o partida cu tine) 2 la mana daca nu esti pregatita nu face pasul asta, o sa regreti, 3 la mana el acum pentru tine e o simpla atractie, tuturor ni se intampla, daca nu ai sa vorbesti cu el si ai sa iesi cu fete cu baieti pe afara, pe la mall, unde vrei ai sa uiti de el, 4 la mana chestia cu juratu il cam da de gol, el are sa-si faca treaba cu tine apoi pa pa, eu am o relatie de 1 an de zile, eu fiin de 18 ani, el de 23, in relatia mea, eu am deschis subiectu sex, el fiind interesat doar de iubirea mea, aaa da si daca te iubeste sau daca vrei sa afli asta, doar evita-l anumite zile, oricum nu are cum sa te iubeasca, asa repede, iubirea vine in timp, nu pe loc, te vad si gata, pot sa spun ca te iubesc