| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU big grin am nevoie de sfatul vostru big grin
Deci big grin am o prietena si ne intelegem foarte bine big grin suntem vecini si de la nastere pana acum ne cunoastem suntem ca fratii, am fost impreuna la gradi, 5-8 si acum in liceu laughing ea s-a despartit de prietenul ei si eu de prietena mea big grin si cum tot vb a inceput sa imi placa de eabig grin si mai vine cateodata si ne uitam la un film si na... as vrea sa ii spun ce simt da uneori mi frica ca o sa stric prietenia dintre noi si sa nu mai vorbim : ce ziceti? ce ar trebui sa fac? apropo big grin noi vorbim asa cum ne vine la gura unul cu altul laughing cu capra, bou, fraiere, vaca laughing adica ca si cei mai buni prieteni big grin
Astept sfaturile voastre :* dau funda big grin

Răspuns Câştigător
| tedycrisstedycriss a răspuns:

Uite sfatul meu... daca nu-i vei zice ca o placi o sa treaca timpul asa, placandu-ti de ea si ea nici macar stiind asta.Pana la urma ce pierzi? Ai o singura viata! TRAIESTE-O! Iubeste si dezvaluie asta, saruta incet, mergi in locuri noi ..asta e viata deci nu lasa viata sa te ocoleasca ca daca stii cum sa ti-o traiesti vei devea ca ea trece prin tine..roaga un prieten sau o prietena de a iei care e si prieten /a cu tine sao intrebe ce simte pentru tine..si daca si ea simte ceva pentru tine..cu atat mai mult! invit-o undeva..la un film ceva.fa-i cinste.ii dai niste flori.ii zici ca arata superb si vuala! AI OBTINUT INIMA FETEI PE DEPLIN!(daca si ea te place) alfel s-ar putea sa nu mai vorbeasca cu tine..doar ca nu te speria..toate vin de la sine! succes:* te pup dulce! Funda?batting eyelashes

| Huruse a răspuns (pentru tedycrisstedycriss):

Of,of,of...franceza asta! Mai daca nu stiti nu mai scrieti.Sa fim seriosi,, vuala" E VOILA scumpete.Ar trebui sa mai cochetezi putin cu dictionarul de limba franceza

10 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

In cazul tau e bine sa nu-ti strici relatia. Las-o asa cum este.

| Anonima264 a răspuns:

Buna!
Ar trebui sa mergeti la un suc si acolo sa ii spui tot ce simti...merita sa incerci!
Succes!

| RammsteinHH a răspuns:

Sfatul meu e sa nu va stricati prietenia de o viata pentru o relatie de 2-3 luni.
Nu o sa tina daca sunteti vecini.
Asa am facut si eu.
E foarte greu.
Cand esti intr-o relatie cu ea o vezi din alte perspective, incep sa apara conflicte.
Mai bine ramaneti asa cum sunteti.

| roxiada a răspuns:

Cand o fata place un baiat logic nu vb asa cu el, si daca i-ar fi placut de tine crezi ca nu-ti dadea nici un semn? oricum eu zic sa incerci, sti cum se spune''incercarea moarte n-are!'' deci vb asa pe sleau cu ea si explica-i unde au ajuns sentimentele tale pentru ea si mai ales daca si ea ti le impartaseste! creed ca ar fi cea mai buna solutie>big grin

| NightShadows a răspuns (pentru roxiada):

Adica mi-a dat sfaturi in relatia asta cu fota prietena tongue si daca eu incep un joc sau cv ea continuatongue am lovit-o cu o perina la mine laughing si a inceput si eatongue sau daca pun mana pe ea nu zice nimictongue

| RedBul33 a răspuns:

Sa treci la treaba! bagi si tu un film de comedie sau dragoste si incepi sa te dai la ea o saruti etc.

| tedycrisstedycriss a răspuns:

Ok. sfatul meu este sa-i spui, trebuie sa gandesti asa,, Ce se intampla daca nu-i zic?'' apoi vine raspunsul tau > sau cealalta intrebare > ..si raspunsul tau

| tedycrisstedycriss a răspuns:

Problema e ca eu fac germana la scoala geniulehappy

| tedycrisstedycriss a răspuns:

Si bine ca sti tu franceza mai bine.du-te in franta si vorbeste cu francezii daca vrei, a si apropo nu am cont pe site-ul asta ca sa -mi fac temele..ca ar insemna sa fiu o trisoare. daca tu te simti atat de experta bravo tie.