| Duutsie a întrebat:

De cateva zile am fost impreuna cu un baiat, insa in ultima vreme nu ma mai baga deloc in seama. Ieri inainte sa plecam de la scoala i-am spus ca nu mai vreau sa fim impreuna pentru ca lui nu-i pasa de mine si ma simt respinsa. A fost putin mirat si m-a intrebat: nu mai vrei? straight face Apoi mi-a zis ca si el a realizat cam tarziu ca nu ma place decat ca pe o prietena... M-a luat in brate, mi-a spus ca o sa-mi gasesc pe altcineva si sa nu plang. M-am simtit foarte prost si am cam gresit ca i-am spus direct. Cand am ajuns acasa aveam mess-u' plin de mesaje de la o colega de-a lui. Imi spunea ca ieri a fost foarte suparat, ca in nicio pauza nu s-a miscat din banca, statea cu mainile pe cap si nu vorbea cu nimeni despre absolut nimic, iar cand l-a intrebat ce are i-a raspuns in sictir: nimic. Oare chiar ii pasa si asta sa fie motivul pentru care era suparat? Oare mi-a zis ca ma vede ca pe o prietena doar ca sa nu isi calce pe orgoliu, dupa ce i-am zis ca nu mai vreau sa fim impreuna? Nu stiu ce sa cred. Poate chiar a spus adevarul, deoarece l-am simtit si eu putin mai distant in ultima vreme. Eu ce sa fac? Vreau sa ma impac cu el, dar oare el vrea?

3 răspunsuri:
| AnGeL a răspuns:

Eu cred ca nu asta era motivul pentru care ar fi fost suparat insa ar fi bine ca tu sa continui sa vb din ce in ca mai mult cu el si o sa aflii singura care sunt sentimentele lui fata de tinewinking

| amrm a răspuns:

La fel ca si fetele, si baietii pot avea "pase proaste" sau au nevoie de "timpul personal". Nu stiu ce varsta aveti dar ar trebui sa vorbiti deschis despre toata experienta, sa vedeti ce simtiti de fapt.

| Luaa a răspuns:

Buna! de obicei baietii sunt putin mai orgoliosi decat fetele, chestia asta am patit-o si eu( eram cu un baiat mai mare ca mine cu 4 ani, am avut o relatie de 3-4 saptamani, dupa acest timp am decis sa ii spun ca vreau sa ne desp, el mi-a rasp ca ma considera ca o prietena si oricum sunt prea mica pentru el) deci? trage concluzia. Oricum asteapta 2-3 zile daca nu te cauta, caua-l tu si spune-i ce simti pentru el.Success :X