| Mihaela133134 a întrebat:

Hei TPU
De ceva vreme am inceput sa ma masturbez si nu s-a intamplat nimic.Nu m-a durut nimic
Dar cand am incercat sa o fac cu prietenul meu nu am reusit pentru ca ma durea foarte tare
Nu cred ca mai sunt virgina dupa faza cu masturbatul.

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Chiar daca te-ai masturbat intravaginal practicand ''degetica'' si de asemenea chiar si daca a existat o tentativa de dezvirginare esuata dar fara a se fi realizat penetrarea vaginului tau de catre penisul respectiv, se poate considera ca deocamdata inca esti si ai ramas in continuare virgina. Iti vei pierde virginitatea doar in momentul in care vei intretine primul contact sexual concret. Multa sanatate!

| HazelEyes77 a răspuns:

Nu iti pierzi virginitatea prin masturbare numai daca ai contact sexual. In cazul tau cred ca s-a produs o deflorare mai degraba decat pierderea virginitatii avand in vedere ca a fost o tentativa esuata.

| Tudose_Alexandru_Bogdan_1977 a răspuns:

Nu iti pierzi virginitatea daca te masturbezi la suprafata, daca nu introduci ceva mai mare decat degetul, himenul ramane intact, oricum este normal sa doara la primul contact sexual.