| Latusca a întrebat:

Hei TPU, de curând i-am zis iubitului ca dacă mama lui mai vorbește ceva despre mine și mama îmi zice sa îl las, o voi face. De atunci nu mai vorbește cu mine, și mi -a zis ca dacă după 2 ani de relație îl las pentru ca mă -sa e nebuna și mă iau după mama el nu vrea sa mai vorbim. Țin sa precizez ca acum muncește în Germania, peste 3 sapt trebuia sa vina acasă și sa își ia apartament sa ne mutam împreună căci eu termin liceul. Am zis -o la nervi, nu as face așa niciodată! Help!crying

1 răspuns:
| MIM28 a răspuns:

Pai vorbeste cu el. Daca tu il iubesti nu trebuie sa iti pese de ce spun restul.La fel ar trebui sa procedeze si el.dar cand vine vorba d parinti intr-adevar lucrurile se mai complica.dar pana la urma nici mama ta nu e intr-o relatie cu el si nici a lui cu tine(sper sa intelegi ce am vrut sa spun) deci nu vad de ce s-ar implica ele.Tu trebuie sa faci ce simti si ce e bine pentru tine.