| ILoveLoverbirds a întrebat:

De curand m-am mutat la alta scoala(mai précis in 22 februarie) si imi place de un baiat foarte dragut si popular, dar isi bate joc de mine. Ieri dupa ce am repetat piesa de laclubul de teatru a spus: "Te-ai simtit bine in rol!", si toti actorii stiu ca asta e un comentariu negative. Ce sa fac? Cum il pot face sa ma placa?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Dimpotriva, eu cred ca comentariul lui a fost unul frumos, de compliment, insemnand ca te-i identificat bine cu personajul pe care-l jucai si ca ai facut un rol bun.
Eu spun ca esti cam negativista si ca ar trebui sa privesti lucrurile mai cu blandete, pentru ca felul cum interpretezi tu, ceea ce-ti spun altii, nu este nici pe departe adevarat. daca nu vrei sa fii nefericita pe veci, schimba-ti atitudinea intr-una pozitiva!
Nu uita, oamenii frusrati, plini de negativitate sunt ocoliti de ceilalti.
Arata-i partea frumoasa a ta, zambeste-i de fiecare data cand va intalniti si cand iti spune ceva, multumeste-i frumos... posibil sa te surprinda reactia lui, dar eu cred ca el a facut deja primul pas, unul frumos, sa iti adreseze acel compliment.
Este randul tau sa fii draguta si blanda si te asigur ca il vei cucerii.