| JohnWickDiRomania a întrebat:

Buna Seara! As avea si eu o intrebare, cum o fac sa ma placa? Ieri s-a mutat o noua fata in scoala mea si sunt in clasa cu ea. Nu stiu, imi place mult de ea si as vrea sa aiba aceleasi sentimente pentru mine. Ce ar trebui sa fac?

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E mult prea devreme. O fi ea frumoasă de ți-a furat ochii, dar poate să nu fie la fel de frumoasă și pe alte părți. Stai s-o cunoști. Teme, proiecte, mesaje, nu grăbi treaba.

| AlexValentinn a răspuns:

Poti sa iti faci iubita din aceeasi clasa dar problema ar aparea cand o sa afle si ceilalti. Ar fi bine daca ai combina-o sa vorbesti cu ea sa nu se afle ca sunteti impreuna, adica la scoala va comportati ca 2 colegi si in timpul liber va dezlantuiti. Nu exista artificii care o fac sa te placa, chiar nu exista, pur si simplu fii tu natural si daca te place asa treaba merge de la sine, daca nu te place iar tu incerci sa iti pui masti exista posibilitatea sa iti mearga sau sa nu iti mearga, dar daca iti va merge gandeste-te ca tu va trebui mereu sa porti acele masti ca sa nu o pierzi ceea ce e foarte greu si obositor si ti se va lua la un moment dat sa pari ceea ce nu esti plus ca exista varianta sa te dai de gol deci oricum ai lua-o e cea mai proasta varianta sa iti pui masti. Incearca sa interactionezi cu ea mai mult, sa vorbesti, sa ii dai un pic de atentie si vezi cum reactioneaza, daca e interesata sa vorbeasca si ea cu tine sau daca te ignora sau iti da raspunsuri seci.

| anonim_4396 a răspuns (pentru AlexValentinn):

Nu cred că poți ascunde o relație la nesfârșit între colegi cu care te vezi zi de zi. Dacă e în online, poate, dar chiar și așa, nu aș merge pe varianta asta.

| ion326 a răspuns:

Îți dau un sfat. Nu îți face iubită dacă sunteți în aceeași clasă, decât dacă nu vrei sa te dispere.

| Pikmin a răspuns:

Vorbește cu ea si imprieteniti-va ca sa va cunoasteti mai bine