| Alexfgmt321 a întrebat:

Hei TPU, deci intr-o seara ma plimbam cu o prietena (sunt prieten cu ea de vreo 2 saptamani) si i-am zis ca simt ceva pentru ea.
Ea mi-a zis ca ii place totul la mine, dar a zis ca nu sunt genul ei pentru ca sunt tacut.
Ce ar trebui sa fac, sa cred ca inca pot avea o relatie cu ea? Sau sa nu ma mai gandesc la ea?

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Pai daca intrebarea ta e "Ce ar trebui sa fac, sa cred ca inca pot avea o relatie cu ea? Sau sa nu ma mai gandesc la ea?"
in loc de "Cum pot sa fiu mai vorbaret?", atunci e clar, nu ai sanse cu ea, nu mai incerca degeaba.

| Alexfgmt321 explică (pentru OldSoul):

Cica place alt gen de baiat.
Poate aveti dreptate, ar trebui sa renunta la ea.

6 răspunsuri:
| Elena9328 a răspuns:

Mergi înainte

| Anabela777 a răspuns:

Mai bine nu te mai gandi la ea. "Nu esti genul meu", e o metoda politicoasa de-a unei fete sa-i spuna cuiva ca nu-l place.

| Alexfgmt321 explică (pentru Anabela777):

Anabela?
I am zis ca am cautat pe net " ce inseamna cand o fata iti zice nu esti genul meu"
Si am gasit un mesaj unde un baiat a spus acelasi lucru "este un mod politicos de a spune ca nu te place" ea mi-a zis a nu toate fetele gandesc la fel...
A spus ca ii place totul la mine, dar cica nu s genul ei pentru ca s tacut

| Matteo1234 a răspuns:

Friendzone, din friendzone nu scapi, ma rog, poti scapa dar e destul de greu, nu cred ca merita osteneala, ramai cu ea prieten, dar nimic mai mult :/

| BunnyBrain a răspuns:

Nu te mai gandi la ea, a spus ca nu esti genul ei.Asta inseamna ca nu se va mai uita la tine.