| CherryGirl67 a întrebat:

Hei TPUhee hee
Deci sa incep:d
Amicul meu are prietena si o iubeste enorm de mult.La inceput totu frumos, ea parea chiar o fata sincera care sa-l iubeasca si toate astea. Dar dupa un timp, "si-a scos gherulete" (ca sa zic asa) si il face pe amicul meu de degete. Adica isi bate joc de elstraight face
Se cearta cu el cand are chef, sa impaca tot cand are chef.Amicul meu S., nu si-a dat seama de acest lucru pentru ca o iubeste enorm. Si atunci cand se cearta cu ea S. sufera enorm.
Eu mi-am dat seama ca ea isi bate joc de el si as vrea sa-i spun da stiu ca S. se va supara si va zice ca nu e adevarat pentru ca o iubeste prea mult.

P. S. La inceput chiar eu i-am spus ca prietena lui chiar il iubeste, dar nu stiam ca e chiar asa de prefacuta.sad

Cum as putea sa-i "deschid ochii" amicului meu fara ca el sa se supere pe mine?

Funda + votlove struck

mersilove struck

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

E greu sa il faci sa inteleaga, pentru ca o iubeste.Si in cupluri este nerecomandabil sa te amesteci.Numai ca tu vrei sa-l ajuti,sa-i deschizi ochii. Uite,incearca sa-i spui totul ca si cum nu ar fi vorba de el. Spune-i "cunosc un tip si o tipa si el o iubeste mult dar ea isi bate joc de el si." spui multe din ce face ea, dupa care il intrebi ce sa faci, cum sa-l previi pe baiatul ala.Fiind amicul tau o sa incerce sa gaseasca o solutie, in fine, ceva o sa-ti spuna.Si cand iti spune, spune-i "Asta trebuie sa faci tu, pentru ca cuplul de care vorbeam sunteti tu si prietena ta". Cred ca e posibil sa inteleaga.Mult noroc!

4 răspunsuri:
| AnNe a răspuns:

Deci ar trebui sa vorbesti cu el deschis si sa-i explici ca faci asta pentru ca ti la el pentru ac e prietenul tau bun! fara sa se supere explica-i ca dupa fetesi autobuz nu se fuge niciodatatongue sunt fete la tot pasul mai bine s-o lase pentru ca nu il merita... Sper sa-si gaseasca pe cineva care sa-l iubeasca neconditionat. Sper ca ti-am fost de ajutor funda?

| mihaibr11 a răspuns:

Salut! Iti spun din experienta ca daca intervii intre ei, la cat de "orb" spui tu ca e S. atunci vei pica in ochii lui...vei fi dusman pentru ca incerci sa-i deschizi ochii. Nu prea ai ce face, doar sa astepti si sa fii langa el, sa-l sustii si sa-l ajuti. Succes

| SpecialGirl a răspuns:

Nu trebuie sa ii spui direct ca isi bate joc de el pentru ca va crede ca esti invidioasa si te bagi in relatia lor.Cel mai bine este sa astepti momentul potrivit si sa-i explici cum sta treaba.Nu trebuie sa te astepti sa te creada din prima dar cu timpul isi va da seama ca tot ce i`ai spus se leaga cu comportamentul iubitei lui.

| bebe91 a răspuns:

Deci un lucru iti spun sincer daca tu incepi prin ai zice din prima ca te referi la relatia lui cu acea fata nici nu o sa vrea sa te asculte.Asa ca foloseste metoda clasica:adica sa ii spui ceea ce ii face acea fata lui ca si cum ti s-ar fi intamplat tie sau unui alt prieten.Asa va vedea cum stau lucrurile cu adevarat si nu se va gandi cate referi de fapt la relatia lui si abia pe urma sa ii zici ca de fapt vorbeai de relatia lui adica dupa ce vezi ce iti spune.