| D3nis a întrebat:

Deci, sunt cu o fata de 4 zile si e foarte ok,tine la mine,tin la ea, vorbim destul de des, dar stiu din experienta ca daca sunt prea "sufocant" si o intreb doar eu ce face si-o va lua in cap si nu ma va mai cauta asa des...Ce ziceti sa fac? Cum sa procedez?

5 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Diversifica. Azi ai mers la un suc, maine mergi la strand, poimaine te intalnesti cu prietenii, luni mergi la sala, marti la opera, miercuri la un concert thresh-metal, joi iti faci rucksacul ca de vineri mergi intr-o excursie de o saptamana prin Fagaras.
Si in toata aglomeratia asta cauti sa-ti faci timp si pentru ea, ca este o persoana importanta pentru tine.

| neutrino a răspuns:

Asa sunt fetele, li se urca usor la cap si te fac si de rusine. Asadar, asteapta!

| Ezeru a răspuns:

Fetele si-o iau in cap daca le dai prea multa atentie. Cel mai bine iti gasesti ceva de facut (fotbal, TV, jocuri ) si astepti sa te contacteze. In general baieti sunt mai indiferenti si asta le face pe fete sa te caute si sa incerce sa iti capteze atentia.

| Psihedelic777 a răspuns:

laughing si eu am c-am aceeasi problema...dar se rezolva.Pai...stiu ca daca o iubesti vrei sa fi tot timpul cu ea si sa stii mereu ce fac, pentru ca iti pasa.Dar daca devi prea sufocant o sa zica ca esti disperat si se v-a putea folosi de tine sau te v-a rani(poate chiar fara sa vrea).Asa ca pe cat de greu pare, incearca sa fi cat de cat indiferent(dar nu exagera).Sti cum e vorba aia.Cui ii este dor de tine te cauta.Deci mai las-o si pe ea sa te caute sa intrebe de tine etc. ofera-i dragoste, iubire, protectie dar fi degajat in acelasi timp si o sa ai foarte mult de castigathappy. Baftahappy

| andrei1229 a răspuns:

Bro cand pui suflet intr-o relatie iti doresti sa stai cat mai mult timp cu prietena, sa vorbiti mai des etc, insa fetelor nu le place sa fie intrebare din 30 in 30 de minute " Ce faci? Unde esti? Cu cine esti? ", chiar daca gelozia reprezinta o dovada de iubire ea nu face placere nimanui. Cum procedez eu : Eu am incredere in mine, nu ma intereseaza cu cine se plimba prietena mea, ce vorbeste cu un alt baiat. Eu iti recomand sa te indepartezi de ea, nu trebuie sa alergi tu dupa ea ci invers insa nu exagera tongue