| D3nis a întrebat:

Deci sunt cu o fata de 4 zile si e foarte ok,tine la mine,tin la ea, vorbim destul de des, dar stiu din experienta ca daca sunt prea "sufocant" si o intreb doar eu ce face si-o va lua in cap si nu ma va mai cauta asa des...Ce ziceti sa fac? Cum sa procedez?

5 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Dacă tu ai iubi mult o fată, ai fi îndrăgostit ca un Tristan, ai considera că prezența, întrebările și veselia ei, în preajma ta, e sufocantă?
Când iubești nu doare nimic mai mult, decât atunci, când te simți neglijat(ă) de omul iubit. Așa și tu, dacă ea te iubește, într-adevăr, nu va considera niciodată că o sufoci. Dacă nu te iubește... se va întâmpla exact lucrul de care te temi.

| deliqventa13 a răspuns:

Astepti sa vezi daca ea e interesata de tine..Asteapta tu mesaj de la ea

| DavidoW a răspuns:

Se satura repede de dragoste stiu din experienta. Fa lucruri noi, nu o intreba pe ea ce vrea sa faca, vino tu cu idei noi, fa ceva ce-ti place tie, tu esti cel mai important! asta nu inseamna sa nu o asculti, fa si ce vrea ea, dar de cele mai multe ori se asteapta la tine sa ai idei. laughing Te invat sa nu suferi si totusi sa fi iubit. Daca nu te accepta asa cum esti e degeaba, altele si-ar taia o mana sa fie cu tine! =)

| mihailaoana16 a răspuns:

Ea nu te intreaba deloc? o intrebi doar tu?

| D3nis explică (pentru mihailaoana16):

Ma intreaba si ea dar mai rar