| BruNNeTu a întrebat:

Din nou vin cu aceiasi problema m-am certat acum 2 saptamani cu prietena mea cu care eram impreuna de 2 ani jum! sad Ma rog de ea zi si noapte sa ne impacam iar ea nu vrea zice sa lasam timpu sa treaca si cand o intreb daca ma mai iubeste imi zice ca da dar nu stie cat sad Si pana sa ne certam imi zicea ca ma iubeste cel mai mult pe lume si ca insemn totu pentru. ea sad ajutati-ma cu un raspuns va rog sunt disperat. iar ea acum sa impacat cu varamiu dar nu stiu in ce sens sau impacat ca amici sau iubiti si cand era cu mine impreuna il injura si zicea ca ea nu mai are ce vb cu ala sad Funda

Răspuns Câştigător
| Juliiee a răspuns:

E o situatie putin cam "complicata". Ori s-a impacat cu el sa te faca gelos, sa vada daca si tu iti vei gasi pe alta repede. [asta inseamna ca vrea sa te testeze, sa vada cat de mult tii la ea]. O relatie de 2 ani jumatate nu se poate rupe asa un'-doi'. Spune-i ca da, timpul rezolva unele lucruri, dar nu tot timpul. Spune-i ca o iubesti la nebunie, si ca nu poti iubi alta fata, ca nu vrei pe altcineva, ca o vrei doar pe ea...pana la urma cele mai frumoase cuvinte vin din inima :*, spune-i exact ce simti tu pentru ea, si ce ai face daca nu ati mai fi impreuna, crede-ma ca nu poate renunta la tine asa usor daca te iubeste. Succes, sper sa va impacati, ca si eu am trecut prin acelasi lucru ca si tine toata saptamana asta sad, si stiu cat de urat e.Stai si explica-i ca o iubesti, spune-i absolut tot ce simti.happy

| BruNNeTu explică (pentru Juliiee):

Imi pare rau daca si tu treci prin asta...sad daca vrei sa mai vorbim sa ne dam sfaturi da-mi add yoo.alberto :*

3 răspunsuri:
| CityOfSatan a răspuns:

Uite,eu tocmai am trecut prin ceva similar,stiu ca e greu, dar arata-i ca nu te intereseaza, si incearca sa o uiti.Eu am pus punct, nu l-am lasat sa isi bata joc de mine in continuare.

| Creyzy a răspuns:

Eu cred ca ce na gasit la tine a gasit la el sau invers, daca zici ca au fost iubitzi inainte de a fii cu tine si acum nu e sigura pe care din voi 2 sa aleaga... daca`l injura probabil era de ciuda k nu era cu el si isi pierde timpu cu tine cand el era ceea ce vroia ea... dar probabil el nu mai se poarta cu ea cum se purta at` si acum se gandeshte cu care din voi ii este mai bine,ceea ce nu a gasit la tine a gasit la altul, uit`o ignor`o daca te iubeste cu adevarat iti va cershi iubire si impacare,daca nu,crede`ma sunt multe fete cu alte multe calitatzi, defecte si placeri, una din 1000 va fi a ta u alegi e viata ta nu depinde de nimeni cum sa ti`o traieshi,
Distreaza`te nu pierde timpu si lacrimi dupa cineva care te da laoparte si te pune pe locul 2 bafta