| Mădiiiiie a întrebat:

E un baiat pe care il cunosteam de cand eram mica, dar isi batea joc de mine, si de 4 ani nu am mai vorbit deloc. Zilele astea era cu prietena lui si a venit la mine special sa ma salute si sa ma intrebe ce am mai facut, dar mie nu imi venea sa cred ca dupa atata timp vorbeste normal cu mine, sincer. Nici nu ma prea intereseaza pentru ca el e genul de baiat smecher care are tot ce vrea si nu m-as baga intr-o chestie d-asta. Dar a inceput si pe Facebook sa imi scrie, sa dea like-uri. Mi se pare total aiurea si vreau sa-i zic sa termine. Tin sa zic ca a fraierit multe fete si nu vreau sa ma aflu printre ele. Ce ar trebui sa ii spun?

Răspuns Câştigător
| Georgiana05 a răspuns:

Nu ar trebui să-i spui mai nimic, pentru că dacă faci asta, el o să fie şi mai insistent, ca să poată spune că are chiar tot ce vrea, când vrea.
Fi indiferentă. Nu-l mai băga atât de mult în seamă, şi zâmbeşte doar de complezenţă.

10 răspunsuri:
| mona a răspuns:

S a mai maturizat baiatul si probabil si a dat seama ca a gresit in trecut fata de tine si daca nu vrei sa te mai bage in seama ignora-l

| Gdeni a răspuns:

Nu il baga in seama
sau poate ca sa ''cumintit' sau ii pare rau... dar totusi e jmechel dal dr. nu baga de seama. u te faci cu niste likeuri.winking

| Azµre a răspuns:

Vorbești cu el și îi spui că te deranjează și ignor.

| Oana92 a răspuns:

In 4 ani s-a maturizat si el...

| WildDream a răspuns:

Daca iti da like sau iti scrie pe Facebook nu inseamna ca te-a fraierit. Numai sa nu cazi in jocu lui, asa ca cel mai bine e sa-l ignori. Daca doar isi bate joc o sa de plictiseasca sa fie ignorat.

| FaFaLikeYou a răspuns:

De acord cu Georgiana05

| pytyk2818 a răspuns:

Indiferenta este cea mai buna arma! nu il baga in seama si cand te mai saluta sau te baga in seama fi asa neinteresata de el raspundei scurt si rece cea mai simpla modalitate! bine inteles daca nu vrei sa fii bagata in seama si sa ia tangentze eu el asta e partea a 2! multa bafta

| liviudragut03 a răspuns:

Ar trebui sa il ignori, nu trebuie sa crezi prea mult in vorbe, omul se schimba doar partial.

| danyka99 a răspuns:

Daca nu te-a placut pana acum probabil vrea sa-si bata joc de tine si sincer nu-i deloc placut mai bine nu-l baga in seama... daca te place cu adevarat ti-o va dovedi.am dreptate? FUNDITA? te rog

| maliinaa a răspuns:

Nu trebuie sa-i spui nimic, daca-i vei zice iti va tine piept si va continua sa te enerveaza ca atunci cand erati mici. Da-i un block pe facebook sau eventual nu ii mai raspunde, nu-l mai baga in seama. Iar pe strada daca-l vezi raspunde-i cu indiferenta sau fa-te ca nu ai auzit.
Bafta :*.