| Hope7 a întrebat:

Nu mai suntem impreuna. Am ramas amici. M-am hotarat sa il ignor. El fiind foarte orgolios din fire, face exact acelasi lucru. Nu l-a tinut foarte mult pana acum si mi-a mai trimis mesaje, cam la intervale de o saptamana. Dupa ce oficial nu a mai fost nimic intre noi, el era brusc intr-o relatie cu alta fata. A durat trei zile si s-au despartit. Intr-o seara ne-am intalnit intr-un colectiv. Eu ma purtam normal, ca si cum totul era ok, dar am pastrat oarecum distanta. Am observat de multe ori cum ma privea intens si m-a si imbratisat de doua ori. Nu prea stiu ce sa cred. Tin la el, inca il plac, mult. Oare inca mai tine la mine? Oare inca ii pasa? Oare m-a uitat? Oare ar vrea sa vorbim dar e prea orgolios? Oare nu stie ce vrea? Eu vreau sa fim din nou impreuna si nu stiu cum sa procedez in continuare. As vrea sfaturi de la voi. Funda, multumesc anticipat! :*

11 răspunsuri:
| CrazyTeenager a răspuns:

Vorbeste deschis cu el despre asta, si vei gasi raspunsul la semnele tale de intrebare.

| neutrino a răspuns:

Esti la varsta la care trebuie sa intelegi ca o relatie pe care ai incheiat-o, asa trebuie sa ramana. Daca doresti sa joci rolul unei jucarii, nu ai decat sa innozi relatiea, care oricum se va rupe din nou.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde cat a durat relatia voastra si cat de mult ati tinut unul la altul.Sunt doua situatii:
1.Sa te placa inca si sa doreasca sa fie din nou cu tine si atunci e mai bine ca sa faca el primul pas.Depinde cine a decis sa rupa relatia si cine a gresit.
2.Sa vorbeasca orgoliul din el si atunci este mai bine sa iti iei gandul de la el.
Doar timpul poate sa decida in ambele situatii.Asteapta si te vei convinge singura.

| Hope7 explică (pentru anonim_4396):

Impreuna am fost 2 luni. El a vrut sa rupa relatia thinking

| anonim_4396 a răspuns (pentru Hope7):

Raman la ce am spus.Lasa timpul sa mai treaca si observa-i reactiile mai atent.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E clar ca te place, da presupun ca e prea timid big grin

| CeInteleptul a răspuns:

Nu mai suntem impreuna de cat timp?

normal, daca mergeti si vorbiti unul cu altul sunt sigur ca putei rezolva acest obstacol
face-ti si voi sex si mai lasati din tensiune

| NebunaDinCartii a răspuns:

Hey. Daca el e orgolis tu de ce sa fii pisicuta care se tine dupa el. Fii tare si pastreaza-l la distanta. Daca mai tine la tine va face el primul pas. Nu dispera ca nu te va cauta. Daca nu va face asta inseamna ca destinul ti-a rezervat ceva mult mai bun. Never say never. Nu ai de ce sa plangi, zambete si inimi poti si tu sa frangi. Take care and smile. Fundita? puppy dog eyes

| Phantasm a răspuns:

Crede-ma ca tine la tine. happy
Am experienta de gigolo si sunt in aceeasi situatie cu o fata si tot la fel fac si eu.
Cand o vad o privesc intens si imi place daca cumva mai avem ocazia sa ne pupam pe obraz ca de multe ori mai dau capu intr-o parte si o ating pe buze. big grin si nu se supara.
chiar daca nu vorbim mai deloc cand ne vedem unu' cu altu nu conteaza unde, poate intr-un bar poate la o petrecere pur si simplu suntem indragostiti.
eu zic sa ii spui ce simti pentru ca ai numai de pierdut daca nu o faci
multa bafta! :*

| Hope7 explică (pentru Phantasm):

De zis i-am zis ce simt pentru el. Asta pe vremea cand inca eram impreuna. El a vrut sa ramanem doar prieteni, ca asa ar fi cel mai bine pentru. mine, ca nu vrea sa ma faca sa sufar etc. Totusi nu inteleg, daca inca mai tii la o fata, de ce nu ai vrea sa mai fii impreuna cu ea? Din orgoliu? thinking

| Hope7 explică (pentru Phantasm):

De zis i-am zis ce simt pentru el. Asta pe vremea cand inca eram impreuna. El a vrut sa ramanem doar prieteni, ca asa ar fi cel mai bine pentru. mine, ca nu vrea sa ma faca sa sufar etc. Totusi nu inteleg, daca inca mai tii la o fata, de ce nu ai vrea sa mai fii impreuna cu ea? Din orgoliu? Poate nu stie ce vrea. thinking