| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU! Eu și iubitul meu suntem împreună de ceva vreme. Este băiatul perfect, e foarte atent, îmi face cadouri, planifică tot felul de date-uri și mă tratează minunat. Mai mult de atât, îi place să vorbească des despre viitorul lui în care mă vede și pe mine. Pe scurt, am trecut de foarte mult timp de faza în care puteam să am dubii că iși dorește doar un singur lucru de la mine, probabil o aventură de o singură noapte sau chestii similare. Se vede clar că are intenții bine stabilite. Singura mea problemă, poate chiar și absurdă, este că nu am ajuns niciodata în puncte mai extreme. Mai explicit, e foarte atent în legătură cu locurile în care își pune mâinile pe corpul meu, poziționându-le efectiv doar in locuri precum talia mea. Ideea e că mă deranjează faptul că de exemplu nu coboară mai jos, pe fundul meu, nu mi s-ar părea un gest nesimțit efectiv, e ceva normal într-o relație. De alte tipuri de acțiuni nici nu mai vorbesc, e clar că nici nu se gândește la relații sexuale. Prietenii noștri comuni fac tot felul de lucruri și din nou, nu e vorba despre sex, ci doar despre chestiile alea de teasing care sunt foarte ca lumea. Dacă îi bat un apropo vreodată schimbă subiectul imediat. Am încercat să comunic cu el despre asta dar răspunsul lui a fost că ține prea mult la mine pentru a avea astfel de gânduri. Înțeleg că iși vede viitorul alaturi de mine, insa asta nu inseamna ca avem chiar o eternitate la dispozitie si poate ne grabim acum daca se intampla ceva. Imi reaminteste zilnic că sunt foarte frumoasă insă pur si simplu ma subestimez si consider ca pur si simplu nu este atras de mine fizic uneori la modul in care reactioneaza. Tin sa mentionez ca nu este un tocilar sau un virgin, pur si simplu e o fire mai sensibila si probabil considera ca pe mine m-ar deranja astfel de lucruri. Cu greu am reusit sa purtam conversații cât de cat mai aprinse, insa am ajuns eu la concluzia ca avem kink-uri foarte diferite, mie plăcandu-mi lucrurile mai spontane, mai wild, care implică un gram de violenta inofensiva in timp ce el pare maxim genul romantic, ba chiar mi-a explicat că n-ar da in mine indiferent de context. Este atragator faptul ca vorbim incontinuu sau facem atatea lucruri impreuna fara sa fie nevoie de lucruri mai "intimate" dar oarecum si eu simt nevoia de asta. Ce as putea face pentru a ii arata ca mi-as dori mai multe lucruri de genul din partea lui? Nu vreau să il presez daca nu e pregatit de unele situatii insa cred ca exagereaza cu aceasta "cumintenie si inocenta".

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E foarte simplu ce ai de făcut

- mergi în vizită la el acasă când este singur dacă nu locuiește singur

- stați pe canapea în sufragerie unul lângă celălalt, tu să ai FUSTĂ pe tine, NU blugi sau pantaloni, trebuie să aibă canapea

- discutați aiureli vreo 10 minute

- TU dacă vezi că el e PĂMPĂLĂU și nu face alt gest SARI peste el - în brațele lui cum stă el pe canapea

- îl SĂRUȚI puternic după ce îi prinzi capul cu mâinile și iei în brațele lui poziția de făcut sex pe canapea - adică dai picioarele cât mai în sus și depărtate peste el care stă ca pe spate pe canapea sau cum ai sta pe vine peste el

De acum el ar trebui să facă mai departe ce ar face un BĂRBAT - să facă sex cu tine direct în poziția aia și semi îmbrăcați.

| Anonimul151 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu este o metodă bună. Deoarece dacă ar face asta practic l-ar obliga să întrețină relații sexuale cu ea. Iar dacă el nu este pregătit pentru asta nu este ok. Deoarece îi face mai mult rău.

Dacă el e un băiat mai romantic, liniștit, etc. și nu îi place să îi atingă zonele intime cu mâna, nu e o problemă gravă. E din respect.

El o va face când va fi pregătit. Nu când vrea iubita lui.

Pentru că dacă ea îl obligă există șanse mari ca relația lor sa se termine din cauza asta.

| anonim_4396 explică (pentru Anonimul151):

O femeie a întrebat cum să facă ea sex cu un bărbat, restul nu contează.

| Anonimul151 a răspuns (pentru anonim_4396):

Oricum e o idee tâmpită să facă așa ceva.

Pai dacă sunt împreună, înseamnă că la începutul relației I a plăcut de el. Dar acum vrea doar SEX și îl cam obliga sa o facă.

Da, răspunsul tău poate sa îl aplica la orice viitor iubit. Însă nu e deloc ok.

Dacă îl are pe băiatul ăsta, care e unul ok, nu e obsedat de prostii nu înțeleg ce nu îi place. Adică dacă ea vrea un obsedat sexual să termine relația cu băiatul asta și sa își caute alt iubit care sa fie pe masura ei.

| anonim_4396 explică (pentru Anonimul151):

Ea a ales foarte prost bărbatul cu care este acum și ar trebui să caute unul exact ca și ea și ca aspect și ca și caracter.

| anonim_4396 explică (pentru Anonimul151):

O fată sau femeie tânără de 18 - 28 de ani vrea să facă sex cu iubitul.

| Anonimul151 a răspuns (pentru anonim_4396):

Băiatul ăsta nu e RATAT și IDIOT. Ci e un băiat bun, care are grijă de ea, care nu e violent și restul. Care îi face cadouri și surprize.

Da, e tânără. Dar are timp.

Eu ce am zis? Asta am zis și eu. Ca ar trebui să își caute un băiat ca ea.

Și ba da. Acolo e o problema. La 17 ani, nu e normal să întreții relații intime. Deoarece atât fetele cât și băieții au mult timp.

Abia la 20-21 ani se poate începe viața sexuală. Pentru că până atunci, corpul se dezvoltă.

| Anonimul151 a răspuns (pentru anonim_4396):

Alea fac așa ceva, știi de ce? Pentru ca sunt OBSEDATE SEXUAL.

Pai nu vor atunci să și găsească băieți pe seama lor.

"Pămpălăi și idioți ".

Adică vrei să spui că băiatul ăsta e așa nu? Pentru că îi face cadouri, surprize etc. Dar nu întreține relații intime.

Nu e logic deloc cum gândești.

Băiatul ăsta nu e pregătit și nu trebuie stresat.

Ar fi mai ok să fie violent? Sa o bată, să o înjure și restul? Nu e mai bine să fie așa cum e el?

| Anonimul151 a răspuns (pentru anonim_4396):

În fine. Nu are nici un sens să ne tot contrazicem. Ea va face ce va dori și va vedea ce se va întâmpla în viitor.

| anonim_4396 explică (pentru Anonimul151):

Femeile nu vor bărbați nici ca ăla care doar îi pune mâna pe talie nici bărbați care gândesc ca tine.

| Anonimul151 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu cum gândesc? Gândesc normal. Fata asta vrea sa îl oblige sa ii pună mana în zonele intime. Iar tu o încurajezi să îl oblige să întrețină relații sexuale cu ea. Deși, el nu e pregătit.

Cum a zis Violleta2022, peste un an băiatul ăla își va da seama ca fata asta vrea sa îl oblige sa întrețină relații sexuale.

Da, vânzătoarele de la tarabe, magazine etc, nu merg în cluburi și bine și fac.

Sunt tânăr, însă nu sunt de acord cu mersul în cluburi. Și cum nu sunt de acord, nu merg, și nici în viitor nu o voi face.

Dacă băiatul asta e bun, neagresiv, atent, îi face surprize, cadouri etc, nu înțeleg ce mai vrea fata asta. De obligat să întrețină relații sexuale cu ea, nu va putea sa îl oblige. Pentru că băiatul ăla va vedea ca e într un fel obsedata de asta și va pleca.

Dacă ei nu îi convine comportamentul ăsta, care e unul foarte bun din partea băiatului, să își caute un băiat agresiv, așa ca ea, care să vorbească vulgar.

Din păcate fetelor nu le plac băieții de acest gen. Care sunt buni, și nu folosesc violenta și restul. Le plac doar inversul lor, adică cei care folosesc violenta, și care după căsătorie fac agresiune financiară.

| anonim_4396 explică (pentru Anonimul151):

Este o eroare mare ce a scris cineva - 1 an relația.

La vârsta celei care a pus întrebarea este extrem de mult să stea 1 an fără sex dacă EA vrea sex cu un băiat.

18 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Tu esti genul de femeie careia ii plac barbatii care dau cu pumnul in masa

| Violleta2022 a răspuns:

Cand baiatul te trateaza cu respect si bun simt, respectandu-ti virginitatea si inocenta tu vre sa devina vulgar si sa te atinga in locurile intime?
Sunt barbati care doresc ei sa cucereasca cand sunt ei pregatiti, nu cand oferi tu, ca-si schimba parerea considerand posibil ca esti o usuratica care abia astepti sa i te daruiesti lui.
Atentie, nu le plac femeile vulgare, nu le plac femeile care desfac picioarele inainte ca ei sa cucereasca trofeul!
Cu cat pari mai inaccesibila, mai timida si mai retrasa cu atat il inciti si atragi mai mult!

Vad ca ai premiat un raspuns care te sfatuieste sa te comporti vulgar si sa sari pe el... total opus de ceea ce te-am sfatuit eu, ca femeie si adult cu experinta.
Iti spun un singur lucru: daca vei face asa cum te-a sfatuit useul premiat ai toate sansele sa-l pierzi dupa ce are sex cu tine, fiindca v-a fii complet dezamagit de usurinta cu care i-ai cedat lui si de usurinta cu care poti ceda si altira, dovedind ca natura ta este de femeie usoara, nu cuminte, nu inocenta.

| Violleta2022 a răspuns:

Mai vorbim peste 1 an, cand baiatul asta te-a parasit fiindca sunteti total incompatibili.

Spui asa:
"... am ajuns eu la concluzia ca avem kink-uri foarte diferite, mie plăcandu-mi lucrurile mai spontane, mai wild, care implică un gram de violenta inofensiva in timp ce el pare maxim genul romantic"...
"Nu vreau să il presez daca nu e pregatit de unele situatii insa cred ca exagereaza cu aceasta "cumintenie si inocenta".

Nu-ti fa probleme ca sunt destui care sa-ti ofere ceea ce vrei: violenta, sex cu bataie, vulgaritate si sa te trateze exact asa cum iti doresti!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Când o fată întreabă cum să facă sex cu un bărbat sau ce să facă ea ca bărbatul să facă sex cu ea trebuie să primească răspuns la exact ce o interesează pe ea.

| Anonimul151 a răspuns:

Tu de ce ai vrea să îl obligi neapărat să facă acele lucruri și chiar să întrețină relații intime cu tine? Cum ai scris aici, așa se cam înțelege. Nu e ok. Dacă el nu vrea lucrurile astea. Lasă-l în pace până va fi pregătit.

Pentru că dacă îl obligi, el nefiind pregătit pentru lucrurile astea o sa ii faci mult mai rău.

Și ce dacă nu îți pune mâna în zonele intime? E o problemă atât de gravă?

Nu îl obliga. Nu face chestii care l ar obliga să întrețină relații sexuale cu tine.

Lucrurile astea trebuie să le vorbești cu el. Nu să pui întrebări aici. Pentru ca nu vei rezolva nimic.

Sper să faci ceea ce e potrivit.

| Anonimul151 a răspuns:

De ce ai vrea să îl faci violent? Efectiv faci lucruri care nu sunt ok. Îl obligi sa întrețină relații intime, îl stresezi cu lucrurile astea, ți se pare o problema ca nu îți atinge zonele intime și altele.

Nu exagerează deloc. E felul lui de a fi. Și lasă l așa cum e. Nu îl schimba. Vorbește cu el. Dar cum am mai zis. Să nu îl obligi. Sau să nu îl provoci cu asta.

Dacă nu îți place de el. De ce ai început o relație cu el?

Ar fii trebuit să fii cu un băiat care e ca tine și care ar fi fost și violent așa cum îți place ție.

Dacă nu îți place cum e băiatul asta asa cum e el, atunci nici nu mai știu ce să zic.

| Saiko10 a răspuns:

Cred ca cel mai bine ar fi pur si simplu sa ii arati ce ai zis aici lui. Se intelege mesajul foarte bine, si dupa ce vede ce ai zis incepeti sa discutati despre asta.