| Duutsie a întrebat:

Eu si prietenul meu suntem de vreo doua luni impreuna, ne intelegem foarte foarte bine si amandoi ne dorim o relatie de durata. As vrea sa aud cateva sfaturi de la cei care au avut relatii de exemplu, de un an. Il iubesc mult, ma iubeste si nu am vrea sa se termine totul repede. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| tuGatita a răspuns:

Respecati-va, iubiti-va e mult spus pentru ca nu se stie cand moare dragostea, dar totusi iubiti-va! Fiti sinceri unul cu celalalt si nu lasati monotonia sa intervina in viata voastra. Faceti ceva nou cat de des puteti sau ceva ce va face placere. Ar fi ok daca nu v-ati vedea in fiecare zi, astfel va va fi dor unul de celalalt si va veti aprecia mai mult. Insa nu uitati si de libertate, el sa aiba libertatea de a iesi cu baietii cand simte nevoia fara a te suna pe tine din ora in ora si fara ca tu sa ii faci crize daca nu iti raspunde la telefon (dar merg si crizele uneori ca sa vada ca iti pasa de el, insa nu exagera) iar tu sa ai timp si pentru prietenele tale, nu sa stai cu el toata ziua. Si un lucru important, ideal ar fi sa nu va incepeti viata sexuala devreme. Macar 6-7-8 luni sa treaca, daca nu chiar mai mult. Ca asa cine stie, poate va plictisiti unul de celalalt. Si sa nu faci chiar orice pentru el, il iubesti da, dar trebuie sa stie ca nu esti o papusa. Ca baietii daca le sufli in...(imi cer scuze nu am gasit alta expresie) la un moment dat tot de iau de fraiera, chiar daca te iubesc. orice ai avea pe suflet discuta cu el, nu tine in tine si nu suferi de una singura. Oferiti-va mici cadouri, surprindeti-va unul pe celalalt uneori. Am o relatie de 4 ani, unde nu toate au fost bune si frumoase dar ne-am fost alaturi mereu. bafta, sa va tina si sa nu vad mai tarziu vreo intrebare cum ca "v-ati certat, ce sa fac"

2 răspunsuri:
| Elvina a răspuns:

Nu-l insela, iubeste-l, apreciaza-l, ajuta-l. Bafta!

| Pitiica a răspuns:

Iubiți-va,respectați-va,sa nu existe secrete intre voi, nu va mințiți unul pe celalalt.si nu uitați niciodată că bazele unei relații sunt si vor fi mereu big grinragostea, sinceritatea, înțelegerea si respectul.ți-o spun din propria experiență, am o relație superba de aproape 2 ani.