| NoName_8511 a întrebat:

Vreau si eu cateva sfaturi...
Am 15 ani si am o relatie de 6 luni...prietenul meu se supara foarte repede si zice ca nu mai vrea sa fim impreuna, dar apoi tot el ma suna si isi cere scuze... Ce pot sa fac?
Mi-as dori sa imi salvez relatia, imi tot promite ca se va schimba si ca nu ma va mai face sa sufar... ceva sfaturi?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Trebuie sa-i bagi mintile in cap,inainte sa le pierzi si pe-ale tale.Data viitoare cand se supara si te suna sa va impacati,spune-i ca tu nu te mai impaci,ca ti-a ajuns. Daca te iubeste,va insista,se va alarma brusc. Spune-i, fara explicatii, ca trebuie sa discutati serios si da-i intalnire.Cand veti fi fata in fata,uita-te in ochii lui si spune-i ca dusurile astea scotiene n-ai sa le mai suporti mult timp, ca e cazul sa se maturizeze putin, nu sa se comporte ca un copil rasfatat si sa-ti faca sufletul franjuri.Si spune-i ca ii dai sansa sa se indrepte,o singura sansa. Daca te iubeste (ca sa te sune dupa ce se imbufneaza, inseamna ca te iubeste), nu va pierde aceasta sansa si va veti gasi linistea.Eu asa cred.Tu decizi.Mult noroc!

4 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Spune-i : Neeeext!

| LowLowLowLow a răspuns:

E vrajeala happy acel baiat in veci nu se va schimba asa ii faceam si eu lui iubitha mea sad acum regret dar cred ca e mai bine ca ne-am despartit
succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parerea mea,ori era nervos atunci, ori profita...Dar eu cred ca era nervos cand ti-o zis ca nu mai vrea sa fie cu tine, las ca asa face si iubitu lu sora mea dar is de 20 de ani amandoi sis de 1 an impreunalaughing

| NoName_8511 explică:

Nu stiu cum de totul a redevenit la normal, totul e ok acum! imi era teama ca nu va fi bine, dar inca suntem impreuna si avem un an si 7 luni impreuna. visam impreuna la un viitor, multumesc oricum pentru sfaturi!