| candycane16 a întrebat:

Ajutati-ma va rog! Sunt intr-o relatie cu un baiat deja de 4 luni(da,e putin). Sincer sa spun, totul decurge foarte bine, petrecem timpul impreuna, facem planuri pe viitor,etc. El a mai avut relatii cu alte fete si dupa cite stiu eu, el le spunea foarte repede te iubesc,peste doua saptamani(aceste relatii erau de o luna-doua). Mie insa nu mi-a spus inca, eu simt ca el ma iubeste,dar stiti voi cum sunt fetele,ele vor asta sa auda. Dupa cite am inteles eu,el vrea pe viitor sa ramanem impreuna. Credeti ca daca el nu mi-o spune anume mie, atunci eu ii sunt mai scumpa sau el chiar nu simte aceasta pentru mine? Stiu ca suna prostesc toate acestea, dar chiar sunt nedumerita.

Răspuns Câştigător
| zăGhost a răspuns:

Tind să înclin spre a crede că la tine chiar ţine, dar trebuie să ai mereu o mică rezervă.
Oricum, dacă cu restul a stat maxim 2 luni, iar cu tine e de 4, asta poate spune ceva.
Deocamdată ar trebui să te bucuri de moment, vei vedea mai târziu dacă e într-adevăr serios.

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Sunt de acord cu ultima ta fraza, unde te referi la cum suna. El inca nu stie sa minta, si din acest motiv nu-ti spune prea multe cuvinte frumoase.

| Alcyon a răspuns:

E prea devreme pentru declaratii de amor. Stai sa vezi daca merge relatia. Nu-ti face planuri inainte de a avea ceva sigur.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prietenul tau e cam curvar, prietenele tale stiu de ce, cel putin asa se intelege din ce-ai spus.

Daca nu ti-a spus ca te iubeste, nu inseamna ca nu te iubeste, dar poate sa te tina oficiala pana gaseste altceva, mai bun, pana la urma se stie bine ca cine vrea 10 prietene pentru sex, trebuie mai inainte sa aiba una.

Doar tu iti dai seama daca te iubeste, sunt prea putine detalii, si poatre ca a facut gesturi pentru tine, ce pentru altele fete nu le-ar fi facut, treaba cu inselatul si alte relatii, daca nu stii concret, nu-l poti acuza.

Cerceteaza!

| AndyLavy a răspuns:

De ce iti complici atat existenta? poate sa iti spuna " te iubesc " si a doua zi sa fuga la alta, sau poate sa dureze ceva pana sa spuna asta sau deloc, si sa ramana langa tine. acum ne bazam pe cuvinte? ce dovedesc ele? de regula sunt numai minciuni.bazeaza.te pe fapte, daca dovedeste ca tine la tine, las.o asa, lasa.l asa, poate iti va spune, poate nu. plus ca iubire dupa 4 luni...m.as mira, dar la voi, la majoritatea, orice zboara se mananca. timpul le va dovedi pe toate. bucura.te de ceea ce ai, maine s.ar putea sa dispara, si nu mai crede atat de mult in cuvinte.

| AntoniaHetfield63 a răspuns:

Poate simte dar nu in felul ala...