| TnCristinaa a întrebat:

Eu sunt o fata cuminte si acum 6 luni am cunoscut un baiat care nu prea ii place scoala.(eu am 16 ani, el face 18)El a mai avut relatiii. Ultima data a fost cu o prietena de.a mea, dar s.a despartit de el pentru altcineva.Ea nu prea tinea la el/Am ajuns sa tin foarte mult la el si el spunea ca tine la mine etc, dar nu am acceptat in astea 6 luni sa fim impreuna..nu voiam sa fiu dezamagita.Acum ceva timp chiar incepusem sa cred si am acceptat, dar din ce a vazut el victimizeaza si nu cred ca a tinut vreodata la mine.M-am despartit de el, dar nu stiu ce sa fac. I-am zis sa nu ma mai caute.Tin foarte mult la el si sunt foarte dezamagita sad sad Ma simt oribil..chiar credeam ca o sa fie bine. Spunea mereu ca nu si.ar bate joc de mine.ca vrea ceva serios.Dar din ce am vazut doar victimizeaza si nu prea ii pasa de mine sad Ce sa fac? Va rog sa-mi dati niste sfaturi Voi ce ati facut cand ati patit asa? sad
Sunt foarte dezamagita.A fost prima mea relatie..credeam ca o sa fie bine ..nu credeam ca e asa sad
Am nevoie de cat mai multe sfaturi sad

13 răspunsuri:
| Nicky29 a răspuns:

Așteaptă ai răbdare și vezi ce se întâmplă în timpul ăsta care ești singura. Dacă te place o sa te caute și apoi poți sa fi din nou cu el dacă nu mergi mai departe.

| xAnDyBoYx a răspuns:

Nu vreau sa fiu răutăcios dar ai zis că-ți place școala...se scrie "un băiat căruia nu ii place școala...". Și, ca să-ți răspund la întrebare, eu cred ca într-o relație e foarte important sa aveți puncte comune... dacă spui ca el e un băiat rău și tu o fata cuminte atunci nu merita... Este posibil ca mai târziu sa te atragă spre lucruri rele și sa te influențeze negativ...ca sa nu mai zic vei vorbi foarte mult cu iubitul tău și el nefiind foarte deștept după cum zici, te vei plictisi repede de el fiindcă nu va fi capabil sa abordeze subiecte de nivelul tău...deci mai bine îți găsești un băiat cuminte după părerea mea...bafta

| TnCristinaa explică (pentru xAnDyBoYx):

Multumesc! Acum am observat ca am gresit.Scuza-ma

| RAY a răspuns:

Daca va plac baieti rai e normal, de ce crezi ca asa li se spune ca sunt sfinti? faza e ca nu ai ce face te atrag astfel de baieti ca asa sta in genetica voastra sa va placa, macar daca faceai sex te bucurai de ceva

| TnCristinaa explică (pentru RAY):

Nu e genu asta de persoana straight face si nu am vrut sa imi placa de el.pur si simplu s.a intamplat

| RAY a răspuns (pentru TnCristinaa):

Da cum e acest baiat? are vreun scop in viata? cu ce se ocupa?

| RAY a răspuns:

Ti-a dat block pe fb? pare inalt, serios, dragut, i plac masinile vad, de ce nu vb cu el?

| TnCristinaa explică (pentru RAY):

Nu mi.a dat block. vorbeam cu el..ne.am despartit..victimiza si nu prea arata ca tine la mine sad Nu stiu daca a tinut vreodata

| RAY a răspuns (pentru TnCristinaa):

Dragoste ati facut?

Răspuns utilizator avertizat
| MidnightR a răspuns:

Gaseste-ti altul fara sa ne bati la cap cu aceeasi intrebare iar si iar.

| ana1998Wg7y a răspuns:

Deci suntem in aceeasi situatie laughing) si fostul meu prieten era exact ca al tau...nu ii placea scoala, nici bacul nu l-a dat(cand l-am cunoscut nu credeam ca se va ajunge la asta) in schimb eu invatam foarte bine(exact ca tine). el m-a mintit 6 luni de zile spunandu-mi ca ma iubeste si recunosc ca m-a inselat pe fata cu alte tipe dar bineinteles pentru ca a fost prima mea relatie eram prea proasta ca sa imi dau seama de adevar. la fel ca in situatia ta, si el se victimiza adica tot el facea mereu prostii si dadea vina pe mine, intotdeauna eu am fost aia vinovata si doar nu era asa. acum ghici ce s-a intamplat dupa 9 luni de zile? m-am despartit de el chiar aseara pentru ca mi-am dat seama ca noi 2 facem parte din 2 lumi total diferite:eu voiam sa fac facultate iar el muncea pe santier. sa fim seriosi, o fi ea dragostea mai presus de orice dar intotdeauna conteaza pentru mine inteligenta unei persoane.
ai grija sa nu patesti ca mine laughing) eu zic sa incerci sa il uiti pentru ca nu te merita, nu te iubeste din aceea ce zici tu aici...
daca vrei sa mai vorbim da-mi mesaj pe privat cu facebook-ul tau
bafta si ai grija

| Monserad a răspuns:

Gasesteti altul incearca sa-l faci gelos sa vada ce a pierdut. Asa il vei uita