| AndreiDesire a întrebat:

I-am zis unei fete ca o plac iar ea a zis ca nu vrea o relatie pana la 16 ani mai tarziu aflu ca e impreuna cu altcineva si mai tarziu de fiecare data cand sunt in spatele ei indiferent cu cine este ea se holbeaza cu coltul ochiului la mine. Oare ma place sau sunt nebun?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Se "holbeaza" cu un scop bine intemeiat si anume pentru a se convinge ca tu o vezi ca este in compania unui alb baiat care probabil este unul mai "barbat" si de asemenea sa-si dea seama daca chiar reuseste sa te umileasca, sa-ti faca sau nu in ciuda. happy

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Vrea sa te faca gelos. Nu esti genul ei.

| Violleta2022 a răspuns:

Cand te uiti cu coada ochiului, inseamna ca te uiti pe furis.
Ca sa se holbeze inseamna sa te uiti direct la persoana respectiva, adica sa aiba privirea atintita asupra ta.
Dupa cum ai scris mai sus, holbatul nu face nici un sens. deci este exclus, iar privitul cu coada ochiului este de fapt o privire jenata, indirecta, mai mult ca sa-si dea seama cat de aproape esti de ea si cat de mult o urmaresti, sau ce intentii ai.
Poate o face de frica, de nervi ca stie ca o urmaresti dar in nici un caz nu te place, pentru ca deja te-a respins, spunandu-ti clar ca nu doreste o relatie pana nu face 16 ani.
Tu chiar si dupa ce te-a respins, tot te mai gandesti ca te place?
Cred ca esti cam naiv, daca nici spus in fata nu pricepi.

| mihai69 a răspuns:

Da.

| Xelon a răspuns:

Cu siguranta nu te iubeste, intrebarea se pune asa:Cu ce i-ai gresit ca sa te umileasca in halul asta?

| AliceNeye a răspuns:

Probabil ca nu vrea sa aiba de-a face cu tine. Din moment ce ti-a spus ca nu vrea o relatie pana la 16 ani... poate doar se preface ca e cu cineva sa o lasi in pace. Mai bine o ignori, e genul de fata care vrea sa fie bagata in seama.

| AndreiDesire explică (pentru AliceNeye):

Nu se pune problema de a o ignora oricum demult am ignorato adica nu sunt genul de baiat naiv care umbla cu balele la gura pentru o persoana care m-a respins. Vroiam doar sa vad parerea voastra. Sincer de ea nu imi mai pasa.