| anonim_4396 a întrebat:

Ieri am iesit in oras cu actualul meu prieten si apoi am mers la el. Totul a decurs cum trebuie, ne sarutam si chestii si cand a venit timpul sa facem sex el nu putea sa aiba erectie (era prima oara cand am fi facut sex). Voiam sa intreb... I s-a întâmplat cuiva? Ma gandesc ca ori era pentru ca fumasem, ori pentru ca nu e chiar asa dotat si avea emotii, ori nu stiu... poate n-arat eu cine stie cum. Cert e ca am ramas asa pe ganduri.

10 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

laughing) aoleu ușor cu filmele astea stupide, omu era mega emoționat fiind prima dată și știind că acu vei vedea cum e el și îți va lăsa o impresie și era obsedat de gându că trebuie să facă bine așa că emoțiile l-au afectat pe partea aia. Dacă nu-i plăcea de tine fizic nu ieșea atâta cu tine, nu crezi?! de unde tâmpeniile astea că n-arăți cine știe ce, omu te place din moment ce iese cu tine

| RB26DETT a răspuns:

E ceva normal cand urmeaza s-o faci pentru prima data, daca nu esti comod si nu ai incredere in tine nu ai cum sa ai o erectie.
Stai linistita, este normal sa se intample asa, tipul chiar isi da silinta sa iasa bine si din cauza asta se streseaza putin din teama de a nu face ceva gresit, e ca la animale, daca se simt in pericol nu pot manca, asa si noi oamenii, daca suntem stresati sau avem emotii foarte mari nu putem face unele chestii, printre care si problema mentionata de tine care este de natura psihica, nu fizica!
Jucati-va dezbracati de cate ori este necesar ca el sa prinda increderea in sine de care are nevoie, fa-l sa se simta comod, ai rabdare cu el, nu-i reprosa absolut nimic, daca ai vreo reactie nepotrivita de fata cu el referitor la ' problema ' lui cu atat mai greu ii va fi sa-si revina deoarece el are problema asta din cauza ca ii este teama sa nu se faca de ras, ii este teama ca tu sa nu-i reprosezi ceva, el vrea sa iasa totul bine dar la inceput e greu si e constient de asta, prin urmare are emotii si o usoara teama, chiar daca nu si le exprima, le are.
Rabdare, jucati-va impreuna, apreciaza-l asa cum e, sustine-l moral cat de mult poti, lui ii este frica de feedback-ul negativ din partea ta. Usurel usurel ajungeti unde trebuie, nu uitati sa va protejati!

| corbulalbrosu a răspuns:

Lipsa erectiei a aparut pe fond psihico-mintal si s-a datorat starii de emotivitate exagerata provocata de teama de a nu claca si a se face de ras. Din nefericire pentru el, de ceea ce i-a fost frica nu a scapat. Se poate presupune ca este si posibil si probabil, ca data viitoare va fi mai bine. Succes!

| mihai69 a răspuns:

Poate fi și de la emoții, și de la fumat (dacă nu era 100% tutun).

| Emilian65 a răspuns:

Lipsa erectiei este din doua motive: 1. S-a masturbat inainte de a face sex cu tine; 2. Din cauza emotiilor ca este la primul act sexul. Ai rabdare cu el si cu timpul va fi ok.

| Sofer a răspuns:

De la emoții sau ca e o obosit.

Răspuns utilizator avertizat
| Ely1234567 a răspuns:

Eu cred ca a fost din cauza ca avea emoții

| Negoiu a răspuns:

Probabil din cauza emoţiilor inerente! Trebuie să ai multă răbdare, multă înţelegere cu el, să-l incurajezi şi să nu-i reproşezi treaba asta! Iar dacă problema persistă ori rezolvă problema la un medic ori il părăseşti, o viaţă ai şi tu, nu se poate aşa ceva! Fumatul dăunează potenţei la unele persoane.

| JamesWatson a răspuns:

Bună, eu cred că a fost de la emoții. Atunci când vrei să o impresionezi, și nu vrei să o dai in bara apărea acel sentiment de seama că o să strici totul, și mie mi sa mai întâmplat mai ales in primele dați.