| Teddy99Deaa a întrebat:

E un baiat de la mine din scoala care ma place. Din priviri, il stiu de mult timp, dar abia saptamana trecuta am vorbit cu el pe facebook. Cunoscandu-l, mi-am dat seama ca el nu e la fel ca ceilalti baieti..adica, nu vorbeste o ora cu o fata si dupa o intreaba daca vrea sa fie cu el. Nu, el nu e asa. A suferit mult din cauza unei fete si e o fire sensibila. La inceput, vorbeam ca niste prieteni foarte buni, iar treptat am inceput sa tin la el ca la un frate. Iar aseara mi-a spus ca el de fapt ma place..si ca ii e frica ca poate sentimentul nu e reciproc. Eu nu stiu ce sa fac, m-a luat prin surprindere..Eu sunt indragostita de un baiat de ceva timp, si chiar nu stiu ce sa fac... daca ati fi in locul meu, ce ati face?

Răspuns Câştigător
| delyaaaaaa a răspuns:

Bai. eu daca as fi in locul tau...ma-s cupla cu baiatul care tine la mine si ma iubeste.tie chiar daca iti place de un baiat nu inseamna ca si el te place..si poate daca ai sta cu baiatul pe care la-i place poate el si-ar bate joc de tine si dupa ai suferi, asta e sfatul meuwinking

7 răspunsuri:
| ComatoseWine a răspuns:

Iti garantez ca nu va merge mai mult de 3 saptamani cu cel care "te place"big grin

| Azµre a răspuns:

Atâta timp cât tu nu ești cu altul, încearcă nu ai ce pierde, dacă nu-ți place te întorci la a saliva după cel pe care îl iubești.

| Urpaniel a răspuns:

Te simţi vinovată? Nu te simţi, tipul nu e "sensibil", mai degrabă pămpălău, chiar dacă nu te-a întrebat după o oră dacă vrei să fii cu el, putea să-ţi spună că te place mai repede să fie clar.

| Anghelinei_Mihaela_Mya_1999 a răspuns:

Pa eu daca as fi in locul tau las alege pe cel care ma place nu ala care nici nu ma baga in seama iti dau un sfat alege-l pe cel care te place nul face sa sufere

| Stoenescu_Maria_1998 a răspuns:

Degeaba tu iubesti alt baiat daca el nu te iubeste mai bine incearca ca vorbesti cu baiatul care te place ca poate tine la tine si poate o sa aveti o relatie frumoasa impreuna dar tu cati ani ai?

| matveiciuc a răspuns:

Bai. eu daca as fi in locul tau...ma-s cupla cu baiatul care tine la mine si ma iubeste.tie chiar daca iti place de un baiat nu inseamna ca si el te place..si poate daca ai sta cu baiatul pe care la-i place poate el si-ar bate joc de tine si dupa ai suferi, asta e sfatul meu