| galma a întrebat:

imi place de un baiat de la mine din clasa.in pauze se cam baga cu mine in seama si in timpul orelor, dar si unei colege de la mine din clasa ii place de el. am vazut ca el se cam da la o fata, adica nu o lasa in pace.de altfel toti baietii de la mine din clasa se cam dau la ea.colega mea de banca mi-a spus ca in timpul orelor, liviu(asa il cheama pe baiatul de care imi place) se cam uita la mine. nu stiu ce sa fac ca sa imi dau seama daca ma place. plizzz help mee! FundOiiiii!love struck

Răspuns Câştigător
| InimaGingasha a răspuns:

Pai chestia asta mi se intampla si mie uneori blushing dar solutia ar fi sa comunici mult cu elhappy sa fi prietena buna cu el pana ajungeti la cererea id-ului, fb-ului sau numarului de telefon. Si incearca sa aduci vorba de tine! De ex: " Liviu, vreau sa te intreb ceva. Tu ce parere ai despre mine?! Sunt genul tau?" Acum depinde. Daca are prietena asteapta pana se desparte de ea daca nu are smugprimeste sfatul meu :*:* si faza ca se da la o fata la care toti se da la eahee hee pai iar o solutie ar fi : sa o faci de "****" adica sa faci incat sa nu se mai dea nimeni la ea si baga si tu minciuni laughing si daca se ia de tine o bati. Daca nu esti ca mine sa nu te bati inca o solutie ar fi sa te dai si tu la el smug cum poti tu; sau daca nu poti face asa fa rost de un baiat pe post de rezerva si spune-i : "Uite vreau sa ma ajuti! Vreau sa "fim impreuna" sa il fac pe Liviu sa nu se mai dea la vre o fata si sa vina la mine!" [ai grija cum iti alegi baiatul: sa fie din scoala sau un prieten bun de al tau ca daca este din clasa ta sigh vei avea de suferit pentru ca o sa te faca de rusinesad si nu cred ca ti-ar placeaon the phone Asa ca acum tu alegi, sper ca am fost de ajutor :*

2 răspunsuri:
| theboywithanewbrightwonderfulfuture a răspuns:

Nu iti este de ajuns ca se holba ca o bufnita la tine?!laughing Da probabil te place, acum ie randul tau sa faci un pas...sau doi..sau cati vrei tu oricum nu daca stai pe loc o sa se plictiseasca si v-a pleca la altahappy
Asa ca bate fieru cat e cald!laughing
Succes!winking

| theboywithanewbrightwonderfulfuture a răspuns:

Oricum daca stai*
Scuza-malaughing