| anonim_4396 a întrebat:

Imi place foarte mult un baiat de la scoala de mult timp doar ca nu stiu daca e reciproc si azi eram cu o prietena buna si ne-am intalnit cu el si amicul lui in oras si ne-am oprit cu ei la vorba, el ma priveste dar tot timpul se uita in alta parte cand il prind uitandu-se la mine si clarrrr,'prietena' mea care nu se poate numi asa se cam baga in seama cu el cica vrea sa ma ajute desi nu i-am cerut ajutorul.Si mi-e frica ca se indragosteste de ea.Nu il cunosc asa bine nu stiu cum e el.Dar ea tot timpul se baga peste mine cand vorbesc cu el si il striga prin scoala. Tind sa cred ca am gresit spunandu-i ei ca il plac. Deci, cum imi dau seama pe cine place? Si pe ea o priveste dar doar cand vorbeste...Ce sa fac? Cum sa-i zic prietenei mele sa stea departe? Cum imi dau seama ca ma place? Dau funda:*

Răspuns Câştigător
| DeeaAndyRody a răspuns:

Pai in primul rand, daca aceasta "prietena" s-a bagat peste tine, nu ar trebui s-o mai numesti asa deocamdata! Discuta cu ea si spune-i ce simti, iar daca nici un dintre voi nu doreste sa renunte la acest baiat, mai bine renuntati amandoua, adica nu merita sa stricati o prieteni pentru un baiat!
In fine, de obicei o fata simte cand e placuta de un baiat, deci daca reusesti sa te intelegi cu prietena ta, apropie-te cat mai mult de el si da-i de inteles ca ai vreau o relatie cu el, lasundu-l sa faca primul pas!