| inasiatat a întrebat:

Am o poveste mai complicata sper sa înțelegeti... Eu stau in Irlanda si acum 2 saptamâni m-am mutat la o școala noua si am întâlnit un băiat roman la mine in clasa si imi place de el foarte mult. Am o prietena buna (culoarea neagră) si, si ei ai place de el. In pauze stam tot timpul cu el (am observat ca dacă prietena mea se pune lângă el, el se trage ) dar la mine nu reactioneaza asa. In ore m-a uit câte o data la el si al prind si pe el uitându-se la mine (ps. Sunt faze când stam si ne uitam unul la altul )... Problema e ca nu imi dau seama dacă m-a place si el! happy :p

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Poti fi sigura ca te apreciaza, poate si fiindca sunteti amandoi romani dar mai ales ca te place din moment ce te priveste insistent.

4 răspunsuri:
| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Probabil ca da, oricum cred ca ai un avantaj pentru ca sunteti amandoi romani, puteti vorbi in pauze si despre cum era la noi, despre ce va lipseste...

| neutrino a răspuns:

Intreaba-l direct, asa pe romaneste!

| SkyPilot a răspuns:

Din ce descrii te place. Daca esti mai tupeista, ai putea sa vorbesti cu el. Sau poti sa ii spui indirect - ceva gen imi face placere sa stam de vorba, am putea iesi impreuna?

| Luissa123 a răspuns:

Dilema tuturor fetelor.
he loves me, he loves me not big grin
Eu zic ca da, nu te lua dupa mine, dar asta cred eu.pur si simplu sunt unele ''semne'' ale lor care ii tradeaza si cred ca asta e unul dintre ele.