| Marin321 a întrebat:

In urma cu doua zile, am intrebat o fata pe care o plac si care ma place daca vrea sa fim impreuna. Si ea mi-a spus ca nu stie.

Azi am deschis subiectul si i-am spus ca sunt si eu om si am sentimente dar ea mi-a spus chestii de genul " Sunt o persoana groaznica pentru ca te-am ranit sau cateodata chiar imi vine sa iti spun ca te plac si sa te iau in brate dar cateodata ma gandesc daca eu chiar plac pe cineva." Mi-a mai spus si ca nu crede ca e pregatita pentru o relatie.

Ma doare tot corpul si ma simt oribil dar nu ii spun pentru ca o sa se simta prost... mai ales pentru ca eu cred ca asta a fost un refuz impachetat frumos.

Ce sa fac pentru a trece peste sau mai exista vreo sansa?

Peste o luna urma sa mearga la mare si ma duceam si eu sa mai petrecem timp impreuna.

Ea e mai timida, chiar foarte timida. Mi-a mai spus ca nu stie ce simte.

Va rog, ce sa fac?

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu te place, asta că nu știu dacă plac pe cineva sau nu-s pregătită îs vrăjeli ieftine.

| Andreeush a răspuns:

Nu te vrea, ar trebui să nu mai insiști.

| Crackman a răspuns:

Ti a zis frumos ca
Nu

| AEWPenta a răspuns:

Sfatul meu?
Las-o in pace, o sa iti manance capul.
Cand aud persoane ca se dau dupa deget si nu stiu cum sa spuna un raspuns chiar ma apuca dracii zi frate nu si gata.
Ea nu te place asta e adevarul, nu mai asculta tampenii de genul nu sunt pregatita de o relatie si chestii de genul mai cauta fete ca sunt o gramada las-o pe ea sa se "pregateasca".

| BlackSkyz a răspuns:

In prima faza ea a spus ca nu știe ce simte desi te-a refuzat prima oara, eu zic ca e destul de clar, o persoana care nu știe ce vrea nu este indicat sa o tii alaturi asemenea nici o persoana ce te minte/înșela, ar fi cazul sa o uiți si sa îți indrepti atenția către alte fete.

| Bogdan171819 a răspuns:

Frate fii tu insuti spune-i ce simti
Fai cadouri minimaliste ex. Flori ciocolata
I fata adora cadouri de genul la prima intalnire
Dar nu intreba de lucruri jenante
Ex. Ce face cu banii sau ce obiceiuri urate are
Dar cel mai important sa nu afuci aminte de relatii anterioare

Eu iti dau un site unde poti gasi ce fel de intrebari poti sa ii pui dar te rog sa viteati pana jos de tot sa vezi ce sa nu intrebi

https://www.sfaturi.net/intrebari-pentru-prima-intalnire/