| anonim_4396 a întrebat:

In urma cu doua zile, am intrebat o fata pe care o plac si care ma place daca vrea sa fim impreuna. Si ea mi-a spus ca nu stie.
Azi am deschis subiectul si mi-a spus chestii de genul " Sunt o persoana groaznica pentru ca te-am ranit sau cateodata chiar imi vine sa iti spun ca te plac si sa te iau in brate dar cateodata ma gandesc daca eu chiar plac pe cineva." Mi-a mai spus si ca nu crede ca e pregatita pentru o relatie.

Ma doare tot corpul si ma simt oribil dar nu ii spun pentru ca o sa se simta prost... mai ales pentru ca eu cred ca asta a fost un refuz impachetat frumos.

Ce sa fac pentru a trece peste sau mai exista vreo sansa?
Peste o luna urma sa mearga la mare si ma duceam si eu sa mai petrecem timp impreuna.

Ea e mai timida, chiar foarte timida. Mi-a mai spus ca nu stie ce simte.

Va rog, ce sa fac?

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să te mai întâlnești cu ea, să vorbiți lucruri banale, obișnuite.

| Andreeush a răspuns:

Nu mai insista, nu te vrea, e destul de clar.
Acceptă situația și mergi mai departe.

| Florin9Florin9 a răspuns:

Nu fi prea insistent, rămâi doar un prieten momentan (știu că nu e chiar ușor) și în timp ori o să-ți găsești o altă fată ori o să se simtă ea pregătită de o relație, să nu te depărtezi de ea, o să bănuiască motivul și o să se simtă oribil că te-a pierdut ca prieten.