| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU... iubitul meu s-a despartit de mine insa in ultimul timp ma tot urmareste cu privirea si zambeste incontinuu cand se uita la mine si i se dilata pupilele si roseste, insa ma priveste numai cand eu nu ma uit. Mai simte ceva pentru mine? Stiu. avand in vedere ca s-a despartit de mine ar trebui sa uit, dar sunt indragostita de el si il vreau inapoi. Ma gandesc ca poate ii e frica de respingere si asta e motivul pentru care nu ma cauta, pentru ca el a gresit. Dar cum sa il fac sa ii fie dor de mine si sa ma caute? Sau simte ceva oare sau nu are rost sa ma gandesc la o posibila impacare? Dau funda

6 răspunsuri:
| Sanusperiniciodatalamaibine a răspuns:

Intreaba-l pe el daca mai simte ceva pentru tine. Oamenii sunt imprevizibili si nu mereu comportamentul lor este reflectia a ceea ce simt. N-ar fi rau totusi sa aveti o discutie si sa-l intrebi daca regreta ca v-ati despartit. Probabil a s-a pripit cand a luat decizia si acum imi pare rau, dar fiindca a gresit prefera sa taca si sa nu mai faca niciun pas.Sau poate este prea orgolios sa isi ceara scuze si sa va mai dati o sansa. happy

| Emilian65 a răspuns:

Trateaza-l cu indiferenta si ai sa vezi ca te va cauta.

| Danysan a răspuns:

Daca vrei sa il ai inpoi categoric nu trebuie sa te duci tu sa vb cu el sau iti plangi dupa el.Nici sa nu te aud sa aduci vb de asta dupa ce s-a despartit de tine. Poti doar sa fi deschisa cu el si doar atat. daca va realiza ca a gresit si te iubeste cu adevarat iti va spune stai calma. Daca erai tu cea de vina intelegeam ca trebuia sa faci primul pas dar el a spus pa si cu asta basta.Macar da dovada de curaj si nu milogii de el pentru ca el in interior o sa se simta mare si tare ca tot tu vrei sa te impaci si o sa isi bata joc pentru ca stie ca te are la mana. Daca as fi in locu tau si sa vrea el sa se imapce cu mine nu as facea-o decat dupa ce si-ar cere scuze cu lacrimi in ochii si dupa multe promisiuni dar sa ma plec tot eu in fata lui niciodata.Linisteste-te stiu ca e greu cand iubesti dar asta e.O sa iti treaca o sa vezi dar trebui sa ajungi sa iti dai seama ca nu e nimic de capu lui daca se joaca cu sentimentele tale.Un baiat cu bun simt si daca se desparte de tine o sa isi vada de treaba lui si nu o sa te amageasca aiurea.Fa ceea ce iti place si incearca sa faci tot ce nu ai facut in timpu relatiei. Daca o sa isi dea seama de greseala o sa te caute, important e sa fi tu si sa nu lasi pe nimeni sa te calce in picioare indif cat de greu este.

| sEnOkHs a răspuns:

Nu doar isi cam bate joc si vrea sa te puna pe tine sa te gandesti ce inseamna, de ce face asta, atata tot

| jane24 a răspuns:

Cred ca el inca te iubeste, si ii pare rau de ceea ce s-a intamplat. Ai rabdare si va veni el la tine, dar chiar daca il iubesti cu adevarat si esti o fata matura, trimite-i tu mesaj.happy

| anonimmmaaa a răspuns:

Eu zic sa-l ignori, sa-l faci pe el sa vina la tine, nu te duce tu la el, te va lua de proasta
ignora-l si fa-l sa se simta cum te-ai simtit si u cand s-a despartit de tine. daca inca tine la tine te va cauta, iar daca ii va fi frica de raspuns inseamna ca e un ratat care nu te merita
acum serios, iti doresti un ratat care nu are curaj sa te "cucereasca" din nou? sau un baiat sexy si rau care sa nu te lase in pace pana cand te va obtine? laughing
daca acel tip te iubeste se va intoarcawinking