| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU... e complicat. un baiat la scoala se tot uita la mine, si cand vorbim roseste, i se dilata pupilele si zambeste incontinuu. Se uita la mine foarte dragut, dar pe de alta parte cand ii zic sa ne vedem gaseste scuze si zice nu. Se poate sa fie indragostit de mine si sa fie prea timid si sa ii fie frica?

Răspuns Câştigător
| Atlas33 a răspuns:

Exista cumva o lege scrisa in care sa spuna ca fata trebuie sa astepte, baiatul fiind cel ce o cauta? o sa va intalniti la 50 de ani si-o sa va dati cu capul de pereti din pricina timiditatii si-a orgoliului excesiv. am trecut si eu prin asa ceva si cand ma gandesc cat a lipsit sa o pierd, mi-se strange stomacul. iti spun cu siguranta ca este o victima a timiditatii si a fricii nebune de a nu o da in bara. ar fi mai bine sa te indrepti tu spre el, cel putin asa prinzi jocul in mainile tale. opreste-l, apropie-te spune-i sa inchida ochii si-apoi saruta-l scurt pe gura.intelegi? asa incepe totul, e un simplu joc la inceput. trebuie sa faci asta, te vei simti super iti promit.

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Este foarte posibil sa fie asa cum spui tu. Ai grija de el!

| LoveTenis a răspuns:

Oricat de mult ai incerca nu poti schimba caracteul unui om.La fel ca mine este foarte timid si la ce i se intampla se pare ca te place destul de mult.Inventeaza scuze pentru ca stie ca daca o da in bara te poate pierde si sigur nu isi doreste asta.Simplu incearca sa ii spui tu prima ca il placi si asta o sa-l faca sa fie acomodat cu tine si chiar sa vrea sa iasa cu tine la o intalnire fara nici un pic de frica.Bafta!

| ramonia a răspuns:

Faza e ca nu stiu cum sa ii arat ca il plac... sad ca sa ii fie mai usor si sa fie mai sigur pe el

| ramonia a răspuns:

Mi-e frica de un refuz...

| Florinx123 a răspuns:

El gaseste scuze fiindca ii este frica de o intalnire esuata.din semnele pe care le da el simte ceva pentru tine, Incearca sa-l acomodezi cat mai mult cu tine cand il mai vezi si o sa ii fie mai usor.
Succes!