| Saskia818 a întrebat:

Hei TPU, ma puteti ajuta?
Sunt cu un baiat de ceva timp dar in ultimul timp ne certam din orice si imi e frica sa nu il pierd, il iubesc mult, e prima mea iubire, dar acum suntem departe unul de altul si nu mai e ca la inceput.
Ce sa fac ca sa nu ne mai certam? Cum sa fac sa fie bine?
Atunci cand am plecat am vrut sa ma despart de el, imi era frica sa am o relatie la distanta, am incercat sa il uit dar nu am putut si m-am intors la el...
Avem vise impreuna, vrem sa plecam departe si sa nu ne mai intoarcem, dar imi e frica de certurile astea... ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| valeria18 a răspuns:

Pur si simplu nu te gindi la rau si la certurile voastre, incearca sa intre in pielea lui si sa il intelegi. In cazul ca daca incepeti sa va certati, imagineazati cum ai fi vrut sa se compoarte cu tine daca tu ai fi in locul lui si asa si procedeaza. BAFTA.

4 răspunsuri:
| Ririru a răspuns:

Buna. Ar mai trebui cateva detalii, privind varsta voastra si de cand sunteti impreuna ( cel putin din punctul meu de vedere).

Incearca sa ramai tu mai calma si sa incepi chiar o discutie cu el pe tema asta. Spune i tot ce simti, dar ai mare grija cum iti alegi cuvintele!
Daca nu merge, incearca sa nu mai vorbiti 2-3 zile si vezi cum decurg lucrurile. Succes!

| Violleta2022 a răspuns:

Daca il iubesti cu adevarat, iti pui lacat la gurita si eviti s ate mai certi cu el!
Un lucru este clar, cand iubesti, nu te poti certa cu omul drag... deci, ia aminte, lasa clontul mai mic si ii vei fii mai draguta!

| Ecaterina2016 a răspuns:

Pai dacă shnteti departe unul de altul e un test iar cauza certuri care este? Cine le inițiază și cine cedează/împac pe. celălalt. Sa traiesti cu temeri de genul acesta chiar e obositor și nu ești nici fericita.

| Chinezul112 a răspuns:

In primul rand poti sa te faci mereu dreptate chiar daca nu e asa si aminteste-i uneori cat de mult il iubesti si daca tot va continua cu certurile ar fi mai bine sa te desparti de el si sa-ti continui viata pentru ca el e toxic pentru tine. Daca e relatie la distanta el te poate insela si tu sa nu afli niciodata.