| IoanaPuppy31 a întrebat:

Buna TPU.
Sunt cu actualul meu iubit de o jumatate de an, ne intelegem de minune. Am mai avut noi certurile noastre dar mereu ne-am impacat, el mereu imi dovedeste ca tine mult la mine si ma iubeste. Niciodata nu m-a injurat sau sa ma bata etc. Si observ ca ma iubeste mult pentru ca a si plans de multe ori cand ne certam.
Noi vrem sa ne mutam anul viitor impreuna, eu voi fi majora pe atunci. Parintii mei nu o sa fie de acord mai ales pentru ca ne desparte o distanta mare. Dar eu il iubesc si as regreta sa pierd o persoana care ma iubeste asa mult... Poate o sa ma intrebati de ce vreau sa ma mut, de ce nu pot avea o relatie normala. Pentru ca ne despart sute de kilometri. Baiatul are intentii bune cu mine, parintii lui de asemenea ma plac... Nu vreau sa abandonez liceul, a spus ca vrea sa continuam amandoi impreuna acolo la el.
Pareri?

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Mai bine aștepți până la facultate și găsiți un oraș comun și vă mutați acolo. termină liceu la tine lasă transferu așa pe ultima sută.

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Daca chiar te iubeste si aveti o relatie serioasa, o sa mai astepte putin. Mi se pare aiurea din partea lui sa te faca sa mergi acolo unde este el (presupun ca in alta tara), in loc sa vina aici si sa isi construiasca un viitor alaturi de tine. Parerea mea este ca nu e bine ceea ce vrei sa faci. Ar trebui sa ramai aici, sa iti termini liceul si sa te gandesti la o facultate si la un viitor. Daca te iubea cu adevarat, nu te-ar fi facut sa vrei sa mergi tu la el. happy

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1. Termini liceul. Faci 18 ani. Apoi dacă te muți, nu la părinții lui, ci amândoi în altă locație.

| Andreeush a răspuns:

Întâi termină liceul și după aia vezi dacă te muți sau nu.

| Michaeel a răspuns:

Sincer, as zice sa mai aștepți. Înțeleg ca băiatul are intenții bune și e serios, dar mai bine așteaptă. Mai bine termini liceul și faci facultatea în orașul lui dacă tot vrei sa stai cu el.