| izsz a întrebat:

Ma simt atat, atat de naspa. Sunt trista, as vrea sa vorbesc cu cineva dar nu am cu cine. Acum aproximativ m-am despartit de prietenul meu, de fapt el s-a despartit de mine din cauza ca da bacul si nu se concetreaza destul pe carte, dar ne vom impaca la vara. Am spus ca va fi imposibil sa mai avem o relatie dupa toate astea., dar il iubesc prea mult si i-am spus ca e ok, dar poate ca atunci era prea tarziu. Acum nu mai vorbeste cu mine, ne-am cam certat, sunt foarte pesimista si poate din cauza asta, il stresam prea mult. Nu m-a cautat deloc, doar eu pe el, a zis ca vrea sa fie lasat in pace perioada asta, eu am fost proasta si nu l-am inteles, dar acum il inteleg, dar poate ca e prea tarziu. Tin la el foarte mult, si nu l-am parasit cand a dat de greu, si i-am fost alaturi si mi-a multumit pentru asta si cred ca si el tine la time. Acum nu stiu ce simte pentru mine, imi e dor de el foarte, foarte mult. M-am certat cu el, a spus ca sunt un copil, ca nu stiu ce e aia despartire, si ca acum am terminat-o defintiv ca l-am suparat prea tare (colegele mele au facut putin misto de el si eu am, ras, ma rog). Acum nu stiu ce sa fac, l-am si stresat prea tare, am fost proasta, as vrea sa ma impac cu el dupa asta, dar l-am suparat prea tare, nu stiu ce sa fac, imi e asa dor de el. Ajutati-ma va rogggg, dar nu vreau sa-l uit sau chestii.

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Banuiesc ca e badboy? pai omul ti-a spus mam folosit de tine lasa-ma sa caut alta ma disperi cu mesaje la vara iar te foloseste ce sa faca altceva cu tine, faza cu bacul las ca nu se omoara

| SkyPilot a răspuns:

Nu te supara, faza cu bacul este doar un pretext. Daca te iubea cu adevarat, nu numai ca si-ar fi gasit timp pentru tine, dar o intalnire de 1-2 ore la fiecare doua zile i-ar fi dat aripi la invatat. Cu cat uiti de el mai repede cu atat iti va fi mai bine.

| Suck a răspuns:

Ai putea sa-i spui lui toate astea. Faza cu examenul poate fi doar o scuza ca sa se desparta de tine, trebuie sa-i spui ce simti si sa-l faci si pe el sa spuna ce simte.

| RedheadOnTheRun a răspuns:

De ce nu vrei sa il uiti? Este el singurul baiat? In primul rand, nu e doar vina ta, si ar trebui sa iti dai seama de asta. E adevarat, trebuia sa il intelegi si sa nu fii pisaloaga, dar motivul pentru care s-a despartit de tine e prostesc. Analizeaza un pic situatia, de ce ti-a dat papucii, cand putea foarte bine sa iti spuna ca nu va mai puteti vedea foarte des, ca trebuie sa se concentreze pe invatat. Putea sa se pregateasca pentru bac, si sa fie intr-o relatie cu tine (mai degajata) in acelasi timp. Desigur, tu nu trebuia sa razi de el, sau sa fii insistenta, ci doar sa ii respecti decizia, si in acea "pauza", sa analizezi bine "relatia" voastra.