| GabyTheKing662349oiter a întrebat:

Maine implinesc 14 ani. De ziua mea am invitat-o pe prietena la mea la um film. A acceptat. Cum sa fac sa nu o dau in bara si sa fie mai romantic. A doua cheatie e ca eu si ea am vb si am zis sa avem primul nostru sarut. Si am decis prima oara sa exersam singuri fara nimeni prin preajma. Faza e ca nici eu nici ea nu stim sa sarutam si eu trebuie sa fac primul pas ca is baiat si mna. Nu stij ce sa fac am emotii si nu stiu cum sa sarut si ce ar trebui sa fac sa iasa cat mai bine. Niste sfaturi cum sa sarut?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Nu trebuie sa faceti nimic altceva in afara de a va tine unul pe celalalt in brate si sa va atingeti buzele intre ele. Poate ca ar fi indicat ca in acel moment sa aveti ochii inchisi, in schimb gurile voastre sa va fie putin deschise si limbile...pregatite sa intervina la momentul oportun. Restul va veni de la sine. Succes!

4 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Daca amandoi sunteti incepatori in ale sarutului, nu este nicio problema. Primul sarut este mai greu sa-l dai, pentru ca celelalte vin de la sine.

| SG1995 a răspuns:

Hm, pai eu zic sa faci cam asa:
Daca ai laptop sau PC, pui filmul pe el. Subiectul filmului sa nici prea dramatic, dar nici o comedie, sa fie unul interesant, care iti da de gandit, dar are si o ironie fina. Pregatesti cateva farfuri cu gustari, si niste ceai bun. Precizez ca cea mai bun clipa ar fi seara, la 7-8, e perfect ca deja e intuneric si ai admosfera de cinema, eventual poti trage obloanele sau jaluzelele, a da asigura-te ca ai tai nu se baga.

| dja a răspuns:

Cu limba

| Sergiu_Crehul_Florin_2003 a răspuns:

Coe,ia-ti inima in dinti si las-o pe ea sa faca primul pas!