| MarianDeluise a întrebat:

Deci aseara m-am tinut de mana vreo 15 minute cu o fata de care-mi place, apoi cand a plecat a incercat sa ma sarute, ( la cererea prietenilor care mai erau prin preajma ) m-am apropiat si eu si ea, dar cand sa ne sarutam am intors capul ( din prea multe emotii cred, nu stiu ca tremuram laughing... ) si doar ne-am atins buzele asa din sters.
Faza e ca n-am mai sarutat pe nimeni pana acum si mi-e asa sa nu se fi suparat fata.
Asa si vine intrebarea stupida : cum sa fac s-o sarut? laughing.
La voi cum a fost primul sarut? big grin

8 răspunsuri:
| wolder a răspuns:

A fost pasional, relaxant, trebuie sa vina natural, nu e ceva greu sau ceva de care sa-ti faci griji.
trebuie sa fie frumos, romantic si sa nu tremuri ca nu ai de ce
intreab-o daca s-a suparat

| neutrino a răspuns:

Nu m-am facut de rusine ca si...altii.

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Generatia facebook laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic ca primul sarut sa fie ceva mai special... ceva mai intim, nu in fata prietenilor.
Hmm... ce ai zice sa te plimbi cu ea printr-un parc (de preferabil unul care are lac) si sa va asezati pe o bancuta intr-un loc mai ferit, sa vorbiti si nu stiu...condimenteaza nitel discutia(insa nu strica momentul), dupa care priveste-o in ochii dar nu fortat...si cred ca aici e momentul in care tu iti apleci usor capul si lucrurile se intampla big grin

Eu nu am avut primul sarut, insa asa mi-l imaginez eu happy

| Mihailescuioana29 a răspuns:

Cum sa faci sa o saruti?
Pai petreci mai mult timp cu ea, doar cu ea, mai ales daca este pentru prima data si ai emotii ar fi ideal sa o faci cand sunteti doar voi doi. O saruti cu buzele asa senzual, apoi scoti putin limbuta (de obicei baietii fac asta inaintea fetelor), iar apoi totul vine de la sine, limba ta se va intalni cu a ei si le veti misca astfel incat sa va simtiti bine.

| Drack550 a răspuns:

Daca vrei sa o saruti, sarut-o doar atunci cand simti nu cand iti zic ceilalti."la voi cum a fost primul sarut?" la toti ii diferit vei afla cand o vei face.Incearca sa vorbesti cu ea, esti undeva, dar singuri si daca va fi sa va sarutati, va sarutati si vei afla toate raspunsurile.

| Anonimus77 a răspuns:

Ai avut un ghinion straniu. Ce-i drept in cazul tau cred ca la fel faceam si eu, dar stii cum e sunt unele chestii care nu le-ai facut niciodata, dar care poate ar merge. Primul sarut ideal ar fi sa il ai doar tu cu ea. Daca nu apuci sa iesi cu ea, sarut-o asa in vazul tuturor, pentru ca daca ea stie sa sarute cat de cat pentru tine o sa fie o simpla formalitate. Joaca-te cu limba si aia e.

| jessi12 a răspuns:

Sarut-o atunci cand sunteti doar voi doi..va fi mult mai frumos..si eu zic ca totul vine de la sine ..mai ales daca stie ea sa sarute. Cel putin la mine asa a fost, el stia, eu nu.dar odata ce am inceput sa ne sarutam totul a venit asa...ma simteam ca si cum as fi stiut tot.laughing