| Jokerul12 a întrebat:

mie imi place de o fata. si fata aia e bff meu... este cu un prieten de.al meu. dar. o ajut in relatia cu prietenul meu sa nu se desparte. ca. imi e greu cand o vad ca plange sau chesti. si nu stiu ce sa fac. va rog help me...

Răspuns Câştigător
| SethMcCarthy99 a răspuns:

Te inteleg perfect... Sfatul meu e sa incerci sa fi sincer si sa ii dai de inteles ca iti place de ea, las o sa te intrebe ca iti place de ea si raspundei direct fara ezitare, daca nu te va intreba ea. gaseste o solutie sa ii spui ca iti place de ea dar fara sa strici relatia ta de bff cu ea. de genu: "auzi, vreau sa iti zic ceva, dar fara caterinca... imi place de tine." si asteapta reactia, in caz ca rade, incearca sa o dai pe sentimente gen: de ce razi? eu vorbesc serios. si eu cred ca o sa te lamuresti daca ar putea exista ceva intre voi sau nuwinking sper ca am fost de folos cat de cat. SUCCES!

2 răspunsuri:
| CosminMOTORBIKE a răspuns:

Simplu, spune-i ca-ti place de ea si dupa las-o sa vezi ce zice (Daca incepe sa rade retragete, daca pleaca pleaca si tu, daca zice asta e, schimba subiectul)

| Rosca_Daniel_1997 a răspuns:

No deci fii cu ea mereu alaturi :3, Si fa fapte. ea o sa te tina langa ea. si daca se va desparti nu rata sansa :3