| FizZAleX a întrebat:

Am 18 ani sunt clasa a 11 si iubesc o fata din clasa a 10 dar am tinut in mine pentru ca ea iubea un coleg din clasa care el pentru mine este ca un frate si din aceasta treaba am tinut. au stat impreuna pana in ziua de azi ( desigur s-au certat de multe ori) Ea cauta consolare la mine, adica eu cred ca sunt singurul cu care vorbeste despre problemea ei. Stiu 80% ca relatia lor s-a sfarsit, problema este ca nu stiu cum sa ii zic ca tin la ea, cand sa ii zic. SI nici nu vreau sa afle fostul ei ( prietenul meu) despre problema mea si chiar daca ar fi sa stam impreuna nu vreau sa afle. Ce ar trebui sa fac? Va rog ajutati-ma simt ca innebunesc mai ales cand o aud ca plange la telefon cand vorbesc cu ea si imi spune ca ii este foarte greu sa treaca peste dar chiar isi doreste sa il uite. Ea este o persoana foarte iubitoare daca ajungi la inima ei nu mai scapi, si sunt foarte sigur de acest lucru, Eu ca prieten al ei cand am o problema o intereseaza. Help me

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O consolezi, mai vorbesti ca prieten cu ea un timp ( asa o sa ii treaca din suparare nu numai ei ci si colegului din clasa) apoi o chemi intr-un loc mai intim si ii spui ce simti. Curaj! Nu te balbai, fii barbat! laughing Incearca sa ii spui intr-un mod romantic si politicos ce simti tu pentru ea ( nu incerca sa arati ca ai fi innebunit dupa ea deoarece s-ar putea sa isi schimbe parerea si nu o sa mai vrea sa fie cu tine). Bafta!

| AndreeaCoco a răspuns:

Spune-i ca o poti ajuta sa uite de el, daca iti da voie s-o iubesti si sa-i arati lucrul asta. Incearca sa-i arati ca tii la ea prin lucruri subtile, gesturi marunte dar nu prin care sa-si dea seama ca tii la ea. succes, funda?