| perryornitorinca a întrebat:

cum ar trebui sa ma comport fata de un tip de care imi place si care este un bun prieten de.al meu? si cum imi dau seama daca si el ma place? dau FUNDA. plz help

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| lipsk003 a răspuns:

Pai daca te place se uita mai insistent la tine si fix in ochi, face orice ca sa stea mai mult timp cu tine si sa stea langa tine, se aranjeaza mai mult ca de obicei cand ii in preajma ta, rade la orice spui uh chiar daca nu e amuzantlaughing. apoi trebuie sa te asiguri ca si el te place, daca nu te place asta ar pute fi o prolema. Daca sti ca te place pai propune-i sa iesiti undeva din cand in cand daca el nu iti propune (poate e mai timid)Si incearca sa petreci mai mult timp cu el.Deoarece daca voi va intalniti din luna in luna va simtiti straini si atunci cand incepeti un dialog s-ar putea sa intrevina o pauza intre voi doi.Incearca sa il descoperi si apropiete de el. Vorbeste mai mult cu el si despre el.Bafta sa imi spui daca ti-a iesit ceva:*:*P.S:si eu sunt in aceeasi situatie ca si tine si nu stiu ce sa fac ca sa isi dea seama, ca mi-ar fi rusine sa ii spun pe fata ca imi place de el.hee hee

| perryornitorinca explică (pentru lipsk003):

Mersi pentru sfat si bafta si tie. noi iesim de 2 saptamani aproape zilnic afara..bine inteles insotiti de inca 2 baieti si o fata. astazi s-a asezat langa mine pe bancile pe care ne-am asezat, mi-a dat sa ascult o inregistrare haioasa din telefonul lui si asta imi cam da de banuit dar nu se poarta asa decat de 2 zile si nu sunt siguta nici 50% ca el ma place. imi e frica sa ii spun sau sa imi arat in vreun fel sentimentele pentru ca daca eu man inselat toti o sa ma ia drept fraiera si proasta. ps : tipul mi se parea dragut inca din timul scolii dar acum de cand iesim afara impreuna sa transformat in ceva mai puternic.

| lipsk003 a răspuns:

Ii mai mare decat tine?