| anonim_4396 a întrebat:

HEI TPU: Mie imi place de un baiat, e cu 3 ani mai mare si momentan e singur, am vorbit cu el toata vacanta pe mess si ne-am mai intalnit la disco, sambata trecuta am stat putin impreuna si m-a condus acasa, eu il salut in fiecare zi pe mess sau prin msj si il intreb ce face insa dupa cum observ eu nu prea ii pasa de mine, rare ori ma baga in seama si nu prea sta mult la discutii[asta pe mess], oare ce sa fac sau cum sa ma comort, ce sa ii spun ca sa ma placa? Noi ne intalnim doar sambata la disco in rest vorbim prin msj sau pe mess, ne-am vazut prima data la disco la inceputul vacantei iar el m'a bagat in lista si mi-a cerut si nr de telefon, am aflat ca e si verisor cu mine dar de'al 3- lea, el a spus ca nu se pune asta ...la inceput vorbeam cu orele pe mess,dar acum abia de ma mai saluta,nu stiu ce s-a intamplat sau ce sa fac, ma puteti ajuta? dau funda :*; x aru puppy dog eyes!

Răspuns Câştigător
| Pathy a răspuns:

Eu cred ca nu ar trebui sa il tot cauti zilnic. Pari doar o disperata. Lasa-l si pe el. In legatura cu comportamentul, fii cat mai naturala si sincera. In rest..multa bafta

6 răspunsuri:
| CrazyKiss a răspuns:

Pai in primul rand vreau sa stiu cati ani ai? Poate e genul de baiat care vrea doar sa te aiba in pat si cum vede ca nu prea are sanse, s-a lasat pagubas.Sau poate se gandeste ca nu ar trebui sa va vedeti pentru ca sunteti verisori( ceea ce nici eu nu vad normal)Daca iti place atat de mult de el, invita-l la un suc/cafea, ai grija sa arati cat mai bine, sa iti alegi cuvintele dianinte si spune-i ce vrei de la el.Si-atunci o sa vezi ce iti raspunde.happy CURAJ!

| malinadaiana a răspuns (pentru CrazyKiss):

Pai eu am 15 si el are 18 si nu cred ca pentru el e o problema ca suntem verisori deoarece chiar el a spus- o, eram afara si stateam asa si i' am spus eu cumva hei si suntem verisori si el a inceput sa rada si a spus ca mda cemai verisori, asta nu se pune.

| CrazyKiss a răspuns (pentru malinadaiana):

Pai atunci cred ca ar trebui sa aveti o discutie serioasa, stiu ca e greu, si eu am trecut prin asta.Dar daca vrei sa stii ce vrea de fapt, intreaba'l. Daca nu poti fata in fata lasa'i un mesaj pe mess...Fi curajoasa, nu pierzi nimic! Cel mult castigi, incredere, curaj si poate il castigi pe el! happy;**

| malinadaiana a răspuns (pentru CrazyKiss):

Mersi foarte mult...dar imi e asa...frica sa nu raspunda negativ :-s imi poti da un ex cam cum sa ii spun? puppy dog eyes pls :ox:ox; x :X:X:X:

| CrazyKiss a răspuns (pentru malinadaiana):

Pai poti sa'l intrebi direct"Vrei sa fim impreuna sau ce vrei de la mine de fapt?" fi curajoasa si ia'l tare, direct, fara ocolisuri.Atunci o sa vada ca te intereseaza de el si o sa fie mai curios sa vorbeasca cu tine.Vezi ce iti spune. Daca vrei sa il iei pe ocolite atunci gandeste-te la un subiect care l'ar interesa foarte mult; fotbal/ scoala/.ce crezi tu ca ii place lui, vreun hobby.Amintesteti intodeauna sa fi deschisa la orce subiect. Daca sunteti fata in fata zambeste mereu, nu te arata ca esti rusinoasa si timida.Iar atitudinea increzatoare si jucausa face orice barbat sa isi doreasca sa cucereasca acea femeie. Daca te vede prea serioasa ii va fi frica sa nu il "musti". Barbatii sunt foarte fricosi si timizi in ceea ce priveste femeile.Asa ca fi cu picioarele pe pamat, Intreaba'l despre ce ii place, ce muzica, cartii, filme.Un subiect cat mai placut. Daca va intalniti la un suc, ai grija sa fi cat mai feminina, cat mai dulce.Cauta in garderoba si poarta cea mai frumos tinuta pe care o ai.Machiaza'te putin, un rimel si un luciu de buze e suficient.Dar intr'un sfarsit trebuie sa'i spui ce ai pe suflet.Nu iti fie frica de un raspuns negativ, mai bine sti din prima daca vrea ceva serios sau nu, si atunci nu iti mai bati capul.Nu vorbi cu el ca si cum ai fi disperata dupa el.Fi cat mai naturala, si spune-i ce vrei de la el.O sa se bucure sa te vada atat de dechisa si de directa.CURAJ SI NOROC! ..Nu moare lumea pentru un baiat.Fi desteapta.happy:*:X

| malinadaiana a răspuns (pentru CrazyKiss):

Mersi foarte muult! :* chia ros a tin cont de sfaturile tale! :*:*:*: big hug