| Bonbonita a întrebat:

nu stiu daca asta ar fi o problema sau ceva, dar am si eu nevoie de niste sfaturi, am aproape 16 ani si nu am avut niciun iubit.nustiu daca ar fi din cauza caracterului meu eu spun ca nu am avut vreun iubit din cauza cum arat, nu as zice ca is foarte grasa sunt putin plinuta dar nu foarte tare cam 65 de kg. si toate prietenele mele au iubit si mereu se lauda, si eu ma simt putin prost ca eu nu am avut niciunu si nici primul sarut, Ar trebui sa imi fac griji ca o sa raman singura,? dau funda :3

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie sa disperi, tu lasa-ti corpul asa cum se dezvolta pana la 18 ani, doar de atunci te poti apuca de vreo cura, asculta-ma ce zic. In privinta baietilor ar trebui sa astepti si nu mai pune la suflet ca nu ai pana la aceasta varsta, sunt fete care au 20 de ani si nu si-au intalnit alesul, pana atunci invata totul despre viata, cat de perversa e lumeawinking asta pentru viitoarele "bariere" de care o sa te lovesti

5 răspunsuri:
| Giulia97Anna a răspuns:

Nu-i nici o problema, si eu am 16 ani si nu am mai avut un prieten pana acum, toate vin de la sine.

| Dariusuu a răspuns:

Degeaba se laudă că au avut, dacă nu s-au iubit cu adevărat.

O să vină vremea când o să te îndrăgosteşti, o să iubeşti, şi vei şi suferii.

Dar e tot ce-ţi trebuie ca să ai o viaţă completă.

| Danysan a răspuns:

Categoric nu dar tu in sinea ta esti foarte suparata.Nu-i asa? Nu e asa de marfa sa ai iubit-ai o grija in plus, si cu o persoana e foarte greu sa te porti, sa vb frumos, sa nu si tot asa.E si avantaju ca are cine sa tina la tine dar cate contra nu sunt..Cand iti faci iubit apar si pretentii si tu nu cred ca esti foarte pregatita.Eu zic sa te uiti ce e in preajam ta.E cel mai oki sa inveti cum sa te porti si apoi sa pui in practica si nu sa faci pe tine teste cum fac altii in cupluri.In ceea ce priveste greutatea nu esti deloc -poate sa mai dai un pic dar in rest e oki.Acum tu trebuie sa fi sincera cu tine si sa vezi daca aceasta problema e de la acest lucru sau e de la altceva. Poti sa nu ajungi sa ai iubit de la alte chestii pe care tu nu le dai importanta dar baietii le observa.Fa sport si o sa ai o viata sanatoasa.

| Simonika1264 a răspuns:

Nu-ti fa griji, sunt sigura ca la un moment dat iti vei gasi sufletul perechehappy

| AdriAdrianaAdri a răspuns:

Va veni si momentul tau cu siguranta